Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Máte rádi kroje? Zúčastněte se Setkání přátel jižní Moravy

Patříte mezi tzv. krojovanou chasu, máte rádi kroje a tradice? Přidejte se ke stovkám dalších krojovaných z jižní Moravy a účastněte se druhého ročníku akce nazvané „Setkání přátel jižní Moravy“ aneb prožijte pravé jihomoravské hody, které se budou konat 30. července 2016 ve Starovicích. Pořadatelé se snaží vytvořit tradici, kdy se v jeden den a na jednom místě sejdou krojovaní z celé jižní Moravy i některých dalších oblastí, všichni obdivovatelé lidových krojů a folklóru, rodáci z jižní Moravy, nebo prostě ti, kteří jižní Moravu milují, navštěvují a rádi se na ni vrací.

Zažijete reprezentační krojový průvod všech zúčastněných obcí z celé jižní Moravy, představení všech krojů a obcí, které budou na akci přítomny, vystoupení jihomoravských folklórních souborů, které předvedou to NEJ právě z jejich části jižní Moravy, vystoupení legendárního moravského zpěváka Jožky Černého s cimbálovou muzikou Grácia, k večernímu tanci a poslechu vystoupí Veselá Trojka Pavla Kršky a večerní zábavu završí taneční zábava s dechovou muzikou Zlaťulka. Zažijete ochutnávku moravských vín a krajových specialit, ukázky tradičních řemesel a výroby krojů – malování mašlí, šití krojů, škrabání kraslic, košíkářství, včelařské výrobky atd. A samozřejmě nebude chybět Volba Nejkrásnějšího krojového páru jižní Moravy.

 

Svou účast, můžete potvrdit v  FB události Setkání: https://www.facebook.com/events/757161794428396/ .

 

Více informací na  www.jihomoravskehody.cz, www.facebook.com/ilovejiznimorava.cz

 
20-05-2016 PV