Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Maškarní ples plný skvělých nápadů a ještě lepších masek

Po loňském vydařeném ročníku se i letos potvrdilo, že zájem o maškarní ples ve Velkých Pavlovicích nejen že neklesá, ale že mezi návštěvníky stoupá na oblíbenosti. Na této tradiční „párty“ se opět sešla velká spousta zajímavých masek a také hodně účastníků, kteří sice přišli bez masky, ale určitě se pobavili do sytosti.

Potvrdilo se, že účastníci maškaráku si s přípravou masek dávají záležet, věnují tomu spoustu času, úsilí a jistě i financí. Letos jsme měli dojem, že kláštery v okolí Velkých Pavlovic se hromadně vylidnily, protože se na  maškaráku objevilo více než 20 jeptišek z několika různých maskovaných skupin!

Počítání hlasů do ankety o nejlepší masku bylo opět náročné, tentokrát se pořadatelům sešlo více než 60 hlasovacích lístků! Hlasovat o nejlepší masku mají právo výlučně návštěvníci plesu, kteří řádně zaplatili vstupné a na druhé straně vstupenky mají anketní lístek. Pořadatelé plesu mají pouze dodatečný hlas v případě, že je dosažen stejný počet bodů.

Nejlepší masky Maškarního plesu 2024


Kategorie skupiny:

1. místo – OVEČKY SHAUN
- tradiční účastnice plesu (Zita, Renáta, Jana a Lidka + doprovod Karel a Laďa) svými nápady nikdy nezklamou, tentokrát zaujaly také speciální technologií pří výrobě masky (hlava ovečky)

2. místo – RŮŽE
- Jarka  a Žaneta tentokrát oslnily nádhernými róbami ve stylu růží. Dostávali hlasy i v kategorii jednotlivců, ale více hlasů měli ve skupinách. I při sečtení všech hlasů jim na první místo chybělo cca 7 hlasů

3. místo – TŘI VETERÁNI
- nádherně vymyšlená a zpracovaná maska z klasické pohádky, zaujaly vypracované a doladěné detaily masky

Kategorie jednotlivci:


1. místo – MIMOZEMŠŤANKA 
 
- vyrovnaný a dramatický souboj rozhodl jediný hlas, o který vyhrála nádherná maska s krásným grafickým zpracováním. Mimozemšťanka byla i součástí skupiny NASA.

2. místo – ČERTICE (PRSATÁ PANÍ) 
- vnadná čertice Lukáš okouzlila spoustu návštěvníků šibřinek, nakonec k vítězství chybělo málo.

3. místo – KNĚZ FRANTIŠEK 
 - náš květinář František nakonec vyhrál vyrovnaný souboj s MAMOGRAFEM a ZOMBIE a zaslouženě si odnesl cenu za 3.místo. Určitě těžil i z oblíbenosti své skupiny jeptišek.

Dále byla na plese spousta nádherných a nápaditých masek, které se mezi nejlepší sice nedostali, ale určitě si zaslouží pozornost a uznání - viz fotografie. Těsně za oceněnými byli například: Mamograf, Zombie, MuDr. Jebalová, velká skupina NASA, Včelí úl, PACMAN, jeptišky, strašidlo, piráti, Superman ... 

Maškarní ples plný skvělých nápadů a ještě lepších masek

Text: Za pořadatele Maškarního plesu – František Čermák / Foto: Oldřich Otáhal / 11.3.2024