Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

MARTINA SÁBLÍKOVÁ červeným vínem nepohrdne

Několikanásobná zlatá olympijská vítězka Martina Sáblíková zavítala do Velkých Pavlovic. Stalo se tak včera, v úterý dne 8. května 2010. Martina spolu se svým trenérem Petrem Novákem přijela do našeho městečka na pozvání svého dlouholetého přítele Jaroslava Pešáka z Velkých Pavlovic, který stejně jako Martina pochází z Vysočiny a v mládí s trenérem Novákem taktéž zkoušel své sportovní štěstí v rychlobruslařině. 

Přijetí se Martině dostalo na Náměstí 9. května, kde ji veřejnosti představil místostarosta Velkých Pavlovic Ing. Zdeněk Karber, moderování besedy pod širým nebem se zhostil Ing. Jaroslav Benda Ph.D., nechyběl ani Jaroslav Pešák a pro náš kraj také neodmyslitelná cimbálová muzika Romana Veverky, která ještě těsně před příjezdem vzácné návštěvy složila pro Martinu speciální uvítací písničku na lidovou notečku.

Otázek byla položena nekonečná řada a jak Martina tak i trenér velmi ochotně a vtipně odpovídali a vyprávěli i zajímavé historky ze zákulisí tohoto velmi náročného sportu. Samozřejmě padla i otázka, zda má Martina ráda víno. Má a to především červené, což velkopavlovické nadmíru potěšilo – naše město je přeci již po staletí považováno za kolébku červených jihomoravských vín.

Po ukončení besedy se Martina se svým týmem nezapomněla podepsat do kroniky města a také uspořádala autogramiádu, kterou netrpělivě očekávaly především děti.

Martině se podařilo zaplnit celé náměstí před radnicí do posledního místečka. Přišli dospělí, ale také děti, u kterých se mohla sama olympijská vítězka v závěrečné diskuzi přesvědčit, že i nejmladší fanoušci v období olympiády v noci místo spánku bděli a fandili o sto šest!

 

Fotogalerii z návštěvy olympijské vítězky MARTINY SÁBLÍKOVÉ
a trenéra PETRA NOVÁKA ve Velkých Pavlovicích otevřete kliknutím ZDE

Foto © 2010 Ing. Přemysl Pálka, Ing. Zdeněk Karber, Milena Karberová

 

Krátký film z návštěvy MARTINY SÁBLÍKOVÉ  a PETRA NOVÁKA
Videostudia Grégr Velké Pavlovice!

 

09-06-2010-BK