Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Martin si vystřílel velikonočního zajíčka, musí ho vykrmit

Základní škola Velké Pavlovice, 10. března 2016 - Střelecký kroužek při ZŠ Velké Pavlovice pod vedením pana Eduarda Poulíka uspořádal minulý čtvrtek soutěž ve střelbě ze vzduchovky „O velikonočního zajíčka“. Celkem jedenáct žáků od šesté po devátou třídu si dalo sraz v malé tělocvičně.

Po zahájení paní zástupkyní Mgr. Fišerovou vysvětlil pan Poulík v krátkosti základní bezpečnostní pravidla při zacházení se vzduchovkou a pravidla soutěže. Poté byli účastníci rozděleni celkem do čtyř skupin. Každá skupina zahajovala třemi nástřelnými a poté už šlo do tuhého.

Ve dvou kolech po 5 diabolkách se rozhodovalo o celkovém vítězi soutěže. Ale po sečtení  bodů však vítěz znám nebyl. S počtem 74 z 100 byli celkem tři žáci - Martin Bank, Vít Holacký a Stanislav Prát. A tak se přistoupilo k rozstřelu. Pan Poulík určil jednu vzduchovku a každý finalista obdržel jednu diabolku na nástřel a potom tři další na finálové střelby.

A jak to dopadlo? Třetí místo si vystřílel Stanislav Prát, druhé Vít Holacký a vítězem a majitelem největšího čokoládového zajíce se stal Martin Bank z 9.A.

Všichni účastníci dostali za odměnu malého čokoládového zajíce, kterého podle slov vedoucího závodu musí pořádně krmit, aby byl stejně velký jako ten, kterého obdržel vítěz.

Na závěr patří poděkování i Mgr. Poulíkové – Procházkové za pomoc při organizaci soutěže v úloze hlavního rozhodčího při sčítání bodů.
 

Ing. Lenka Bukovská, učitelka Základní školy Velké Pavlovice * www.zs.velke-pavlovice.cz


 

Fotogalerii ze střelecké soutěže O velikonočního zajíčka
otevřete kliknutím na obrázek…

 


Foto © 2016 Archiv Základní školy Velké Pavlovice

 

 


14-03-2016-BK