Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Marek Hanák v TOP desítce nejlepších zlatých zpěváčků České republiky roku 2024

V minulém čísle Velkopavlovického zpravodaje byla zveřejněna malá zmínka o našem Marku Hanákovi z Velkých Pavlovic o tom, že postupuje jako jeden ze čtyř, společně i s dalším nadějným zpěváčkem Jindřichem Stávkem z Němčiček, ze soutěže Zpěváček Hanáckého Slovácka (24. března 2024) do Slováckého finále.

Od té doby se udály další ještě významnější události. Ve finále Děti a píseň Slovácka ve Veselí nad Moravou (27. dubna 2024) náš Marek postoupil ve velké konkurenci z 36 finalistů jako jeden z dvanácti postupujících do zemského kola pro celou Moravu a Slezsko v Rožnově pod Radhoštěm. Do Janíkovy stodoly ve Valašském skanzenu jsme si jeli užít výkony všech 32 zpěváčků. Do národní soutěže jich postupovalo jen deset. 

A ejhle, příznivá konstelace hvězd, štěstí, suverénní hlas i projev, to vše dohromady vystřelilo našeho Marka mezi deset nejlepších právě do celostátního kola. To se konalo se 9. června 2024 od 14 hodin v divadle Radost v Brně a opět, stejně jako v zemském kole, byli zpěváčci doprovázeni slavným BROLNem (Brněnský orchestr lidových nástrojů). Jedná se o historický úspěch našich pěveckých hvězd. Ještě se nepodařilo nikdy dvěma zástupcům Hanáckého Slovácka postoupit do národního kola, a to společně s vynikající zpěvačkou Zdeňkou Gricovou z Nenkovic.

Velkou pochvalu s poděkováním a gratulací si zaslouží i vedoucí Folklorního spolku Hanýsek ze Šakvic pod vedením Ivany Holáskové a jejích kolegyň Petry Osičkové a Marcely Horové, kde Marek Hanák od malička zpívá a tančí. Ty odvedly totiž největší kus práce, nejvíce bezesporu Ivana. Marek určitě rád vyslechl i poučné rady od pěveckého matadora a sólisty BROLNu Michala Janoška z Vrbice. Za FS Hanýsek, aby toho nebylo málo, postoupil ještě další borec a člen tohoto folklorního spolku. Tím byl Ondřej Kocourek z Milovic.

Všem jsme drželi palce a sen se stal skutečností. V celostátním kole, ze 16 pěveckých finalistů z celé ČR, získali všichni tři naši zpěváčci zlatý diplom. Probojovali se do TOP ZLATÉ DESÍTKY „echt gold“ nejlepších zpěváčků České republiky. 

Velké poděkování za skvělou reprezentaci města Velké Pavlovice samozřejmě získává náš skvělý zpěvák, ale i verbíř, Marek Hanák. Co nevidět jej totiž čeká národní soutěž o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku v dětské kategorii 10 až 12 let, kde je určitě jedním z favoritů. Soutěž se koná v rámci MDFF Kunovské léto 22. června 2024 v areálu jízdy králů v Kunovicích. Celkem je přihlášeno do této pěvecko – taneční soutěže 37 dětí ve třech věkových kategoriích. 

A POZOR! Město Velké Pavlovice bude na této soutěži reprezentovat hned šest skvělých tanečníků – Marek Hanák, Ondřej Kostrhun, Filip Hejl, Mikuláš Prokeš, Dominik Prokeš a nejmladší z šestice borců Šimon Prokeš. Moc držíme všem palce.

Kultura & folklor * Marek Hanák v TOP desítce nejlepších zlatých zpěváčků ČR roku 2024; národní kolo soutěže Děti a píseň Slovácka

Text: Jaroslava & Lukáš Stávkovi / Foto: Archiv rodiny Stávkovy / 12.6.2024