Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Malíř jižní Moravy ANTONÍN VOJTEK pokřitl nový kalendář, ve Velkých Pavlovicích už podruhé

Poslední říjnová sobota nepatřila ve Velkých Pavlovicích pouze volbám, ale také již tradiční, od roku 2001 dokonce každoroční, příjemné kulturní akci, křtu nového kalendáře na nadcházející rok malíře jižní Moravy Antonína Vojtka. Ke slavnostní příležitosti se dostavilo tolik příznivců uznávaného originálního malíře, že během chvilky zaplnili celý sál velkopalovické sokolovny. Je potěšující, že si naše město k tak významné události svého celoročního kulturního kalendáře pan Vojtek vybral už podruhé.

Úvodního slova celého aktu křtu se ujal spisovatel Jan Kostrhun z nedalekého Podivína, o hudební doprovod a další příjemná vystoupení se postarali excelentní brněnští muzikanti cimbalistka Bronislava Schoříková spolu s kytaristou Vladislavem Bláhou.

Kmotrem kalendáře s názvem ZA STARÚ BŘECLAVÚ…, jak již název sám napovídá, se nemohl stát nikdo jiný než právě břeclavský zpěvák Jožka Černý, který má věhlasnou píseň s totožným názvem již dlouhá léta na svém repertoáru.

Na křtu nechyběla řada známých a významných osobností a hostů. Nejmilejším stvořením, které se však po boku mistra malíře po pódiu pohybovalo, byla jeho dcerka Julie. A není vůbec náhoda, že je tato mladá slečna už v tak útlém věku takřka rovnocenným partnerem, co se do významu týče, všech na uměleckém poli se pohybujících osobností. Julie si, k radosti a štěstí svých rodičů, už od prvního úchopu pastelky do ruky zamilovala malířství. Dalo by se říci, že se mu na profesionální úrovni dnes a denně věnuje.

Kalendář byl přímo na akci ke koupi, jeho cena činí 250,- Kč. Zakoupit si jej můžete dále i v GALERII 99 v Břeclavi na ulici Slovácká.

Více malíři Antonínu Vojtkovi, jeho tvorbě, i tvorbě dcery Julie naleznete na www.vojtek-av.com.

 

Karolína Bártová


 

Fotogalerii ze slavnostního křtu kalendáře na rok 2014 malíře jižní Moravy
Antonína Vojtka otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Ing. Zdeněk Karber

 

 

27-10-2013-BK