Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Malíř jihovýchodní Moravy ZDENĚK HUDEČEK Vás zve na výstavu s folklórní tématikou

Po velkých prezentačních výstavách v Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti a v prestižní výstavní síni Viléma Wunsche v Havířově se malíř a grafik Zdeněk Hudeček představí i u nás, ve Velkých Pavlovicích a to od 22. srpna do 1. září 2008 v prostorách výstavního sálu Městského úřadu. Výstava uherskoostrožského výtvarníka (1938) bude koncipována průřezem malířské tvorby z let 1987 - 2008.

 

Z profesionálního života ...

Vlastní uměleckou dráhu Zdeněk Hudeček započal studiem na Umprum v Uherském Hradišti. Osobní prezentace se odvíjela už od roku 1966 účastí na "výstavě mladých" a o dva roky později na Salonu 68 v Domě umění ve Zlíně. Následovaly autorské výstavy v galeriích v Uherském Hradišti, Zlíně, Luhačovicích, Ostravě-Porubě, Olomouci, Přerově a mnohých dalších Na Salonu 2000 v Průmyslovém paláci v Praze byl zastoupen třemi obrazy a opět následovala řada samostatných výstav ve Strážnici, ve Výtvarném centru Chagall v Ostravě, v Pánském domě v Uherském Brodě, v Galerii Stará radnice ve Vsetíně a taky v Galerii Peron na Malé straně v Praze. Svojí účastí podpořil výstavu vítězných děl v rámci projektu Art Of Can na Slovanském ostrově - Žofíně v Praze 1.

 

Z umělecké tvorby ...

V několika námětových okruzích - krajina, portrét, figura, zátiší - vychází autor z reálných podmětů, které se střídavou intenzitou dotváří své představy, prožitky a fantazii.Ve svém názoru se pohybuje mezi jemnou dekorativností, promyšlenou skladebností a příjemnou hravostí, což jeho dílům dodává svěží lehkost a srozumitelnost.

 

Z výstavní expozice ...

Jak v Uherském Hradišti, tak i ve Velkých Pavlovicích, chce autor zpestřit svoji tvorbu folklorní tématikou inspirovanou návštěvou našeho města a okolí i velkopavlovickými internetovými stránkami, jak je píše sám život. Malíř a grafik Zdenek Hudeček je  členem Unie výtvarných umělců ČR - sdružení výtvarných umělců a teoretiků jihovýchodní Moravy.

 

Z díla Zdeňka Hudečka ...