Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Malí předškoláci byli PASOVÁNI DO ŘAD ŠKOLÁKŮ

Ačkoliv je úterý dnem všedním, pro letošní předškoláčky a jejich rodiny byl dnem nejen svátečním, ale také významným a dalo by se říci, že i zlomovým životním okamžikem. Šestileté děti, které za pár dnů končí s docházkou do mateřské školy, byly starostou města Velké Pavlovice Ing. Pavlem Procházkou pasováni do řad právoplatných školáků – žáků 1. třídy ZŠ.

Krásného odpoledne se zúčastnilo všech devětadvacet předškoláků, jejich rodiče, sourozenci, paní učitelky z mateřské školy, pan starosta, paní matrikářka a své budoucí žáčky přišel pozdravit i ředitel místní základní školy.

Scénář slavností chvíle se nesl doslovně na mořských vlnách. Děti měly totiž své tablo ve tvaru zaoceánského parníku, který je měl pomyslně převézt z bezpečného bezstarostného břehu mateřinky do základní školy, kde se již od letošního 1. září ponoří do moře nekonečného objevování nových věcí, učení a vědění. Dětem bylo popřáno, aby v tomto kouzelném přístavu poznání pevně zakotvily a byly zde šťastné.

Jako památku na nádherné chvíle strávené v mateřince dostaly děti od paní učitelek knihu s příznačným názvem „Příběhy ze školy a jiná dobrodružství“. Poté byly starostou města odekorování stužkou, čímž se staly právoplatnými žáky.

Dětem se tímto ceremoniálem naskytla první životní příležitost „chovat se jako dospělí“. Podali si ruku s paními učitelkami a také se starostou, což bylo pro některé skutečně silným zážitkem, a také si přiťuknou a připít „pravým“ šampaňským.

 

Všem novým žákům, prvňáčkům školního roku 2010-2011,
přejeme hodně štěstí a žádné bouře či pirátská nebezpečí.

 

Nyní můžeme říci jediné – plnou parou vpřed! 

 

Foto © 2010 Ing. Přemysl Pálka

 

23-06-2010-BK