Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Malí "Pavlovčáci" už plavou jako rybičky!

Voda je součástí našeho života, přitahuje nás a zároveň v nás vzbuzuje respekt. Pravidelný pohyb ve vodě spojený s dechovým cvičením, jednoduchými protahovacími cviky, pohybovými hrami, otužováním, sanováním a relaxací, pozitivně ovlivňuje fyzický i psychický rozvoj dětí v předškolním věku. Toto všechno letos umožňuje Mateřská škola Velké Pavlovice pěti až šestiletým dětem. Každé pondělí vyjíždíme na výuku do Plavecké školy v Hustopečích.

Děti se zábavnou formou vodních her a soutěží seznamují s vodou a osvojují si základy plavání. V průběhu jednotlivých lekcí plní úkoly, za které jsou odměňováni rybí šupinkou, kterou si přilepují na kapříka.

Děti se na pondělní plavání moc těší a také paní učitelky z plavecké školy malé „Pavlovčáky“ hodně chválí pro jejich dobré chování, statečnost a chuť do učení. Doufáme, že dětem nic nezkazí jejich zážitky a získají kladný vztah k vodě, plavání, sportování a že si utuží i své zdraví.

Že plavci budem?
To už víme.
Však my se kraula naučíme.
Na pondělí se těšíme,
ručníky, plavky sušíme.
Jezdíme do plavecké školičky,
Budou z nás zdravé dětičky.

 

Za kolektiv učitelek MŠ Radka Klašková


 

 

Fotogalerii z kurzu plavání dětí MŠ Velké Pavlovice v Plavecké škole Hustopeče
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Archiv MŠ Velké Pavlovice

 

 

26-03-2013-BK