Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Malé zpěvačky koledovaly u bořetických sousedů

Malé hvězdičky pěveckého sborečku se mohou v těchto dnech, v období adventu, právem cítit jako celebrity na poli hudební scény. Jejich kalendář doslova nabitý zkouškami, akcemi a řadou vystoupení tomu jasně napovídá. Dívenky pod vedením sbormistryně Lucie Stránské a za hudebního doprovodu klávesami Mileny Karberové vystřídaly už mnoho pódií. Naposled zavítaly do sousedních Bořetic, už tradičně podpořit program každoročního vánočního jarmarku. Stalo se tak v sobotu 14. prosince 2013.

Vánoční pásmo bylo složeno z pečlivě a citlivě vybraných českých koled, které si snad většina z nás ráda zazpívá, třeba i doma, na Štědrý večer u vánočního stromečku.

Děvčata sklidila nejen velký a zasloužený potlesk, ale také se jim podařilo navodit příjemnou adventní atmosféru. Mnozí z publika neodolali s hostujícím sborečkem Základní umělecké školy ve Velkých Pavlovicích si společně zazpívali.

Odměnou byl pro naše „celebrity“ vřelý sladký čajík a na dobití baterek párek v rohlíku. A také možnost proběhnout si stánky řemeslného jarmarku a třeba si také nakoupit, v mnoha případech vánoční dárečky.

Na pouštění balónků s přáníčky Ježíškovi  sice nedošlo, ale nevadilo. Pořadatelé měli totiž letos připravenou novinku. Každé dítě si mohlo do předem připravené speciální obálky napsat své největší tajné vánoční přání, zalepenou obálku odevzdat na místo tomu určené a malá odměna pak žádné z dětí neminula.

Nedivte se, je přece čas kouzel, pohádek, tajemna, je advent, čas Vánoc...

Užívejte si jej plnými doušky, v klidu a rozjímání a chcete-li slyšet naše dívenky zpívat, nenechejte si ujít jejich vystoupení na Vánočním jarmarku u radnice, už tuto neděli 22. prosince, pozvánku najdete ZDE!

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z vystoupení dívčího pěveckého sborečku při ZUŠ Velké Pavlovice
na vánočním jarmarku v Bořeticích otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Karolína Bártová

 

 

15-12-2013-BK