Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Malé tenisové ohlédnutí

Tenis mládeže nemá v našem městě velkou tradici. Sezona 2009/2010 byla naše premiérová. V soutěžích organizovaných ČTS hrála tři naše družstva a to dorost, starší a mladší žáci. Všechny děti se připravovaly pod vedením Lenky Filipové a určitě se nejednalo o nějaký propadák.
 
Nejlépe se vedlo starším žákům, kteří rovným dílem tři zápasy vyhráli a tři prohráli. Hlavně díky chlapcům jsme vybojovali spoustu vítězných zápasů. U dívek se projevila herní nezkušenost a hlavně velké mládí.Vždyť některá děvčata nastupovala i proti o tři roky starším soupeřkám. Přesto nikdo nic nevzdával a vždy se bojovalo. Za starší žáky nastupovali : Melichar Jan, Kynický Lukáš, Šefránek Dominik, Kaderka Kryštof, doplňovali je Maincl Jan, Fišer Jan, Knápek Martin. Za starší žákyně hrály Melicharová Michaela, Halmová Tereza, Bauerová Vendula, doplnila je Prátová Anna. 
 
Mladší žáci nejvíce doplatili na úzký kádr. Při troše štěstí a lepší taktiky jsme se už v premiérové sezóně mohli poprat o postup. K jednomu utkání jsme dokonce nastoupili nekompletní a tedy nebyla možnost utkání vyhrát. Celkově mladší žáci dvě utkání vyhráli a třikrát odešli poraženi. Opět měli lepší výsledky hoši, ale věříme tomu, že se nám děvčata vyhrají. Nastupovali : Kaderka Kryštof, Maincl Jan, Češek Filip, Bedřich Šimon, Bauerová Vendula, Otřelová Michaela a Halmová Tereza

U dorostu byla situace nejsložitější. Je malý zázrak, že se podařilo jedno utkání vyhrát a třikrát jsme odešli poraženi. Naši hoši se snažili, ale nastupovali proti starším a daleko vyhranějším a zkušenějším soupeřům. Vzhledem k úzké základně hráčů hostovala u nás dvě děvčata z Velkých Bílovic, ale chlapcům herně moc nepomohla. Je třeba brát tuto sezónu opravdu jako zkušební a věřit, že to musí být jenom lepší. Přesto patří dík všem za bojovnost. Nastupovali : Franc Marek, Melichar Jan, Šefránek Dominik, Kynický Lukáš, doplnil Knápek Martin, Foukalová Denisa, Konečná Dana - obě hostování z V.Bílovic

Velký dík patří všem hráčům, rodičům a hlavně paní trenérce Lence Filipové. Škoda je, že před zimní sezónou od nás paní Filipová odešla.  Určitě za zmínku stojí, že někteří naši hráči se zúčastňovali i turnajů jednotlivců. Obzvlášť chlapci ukázali soupeřům, že se s nimi do budoucna bude muset počítat.
 
Zimní sezóna proběhla s trenéry Ladislavem Kachlíkem, Tomášem Bartošem, kterému pomáhal i Richard Bartoš. Tato varianta byla pouze provizorní a je před námi úkol sehnat trenéra pro naši mládež. Velkým  problémem s kterým se potýkáme je malý počet kurtů a věříme, že ve spolupráci s vedením města se nám podaří v nejbližší budoucnosti toto řešit. Na nedostatku hracího prostoru vázne i možnost sehnat kvalitního trenéra, který by zastřešil činnost celé mládežnické základny.

O tom, že jsme nezačali špatně svědčí i zájem o naše hráče. Do vyšší soutěže odchází na tuto sezónu hostovat do Lanžhota Lukáš Kynický a Tereza Halmová. Dlouhodobě hraje vyšší soutěž rovněž v Lanžhotě Dominik Kunický. Je zájem i o další hráče. Pokud chceme mládež udržet musíme k tomu vytvořit podmínky. Opačným směrem nám na hostování přichází z Lanžhota dvě dívky do dorostu. Z hostování z V.Bílovic se vrací Lukáš Hájek. Spolupráce s TK Lanžhot, kde je trenérem mládeže p.Tomáš Bartoš by mohla oběma klubům pomoci i do budoucna.

Miroslav Maincl

 

 

28-04-2011 PV