Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Malá - velká zářijová putování

V září začíná nový školní rok, ale také čas někam si vyrazit, někde se podívat.

První víkend jsme putovali po Jižních Čechách a Šumavě. Naše první zastávka byl Tábor, prohlídka historického centra a díky neskutečné paní průvodkyni, paní Rudolfové, jsme nakoukli do tajemných zákoutí historické části města. Jakmile se nás po dvou hodinách prohlídky zeptala, jestli máme ještě čas, svorně jsme všichni přikývli a čekali, jakou další historku nám sdělí.

Po husitském městě jsme navštívili hoslovický mlýn. Mlýn s ponurnou historií, mlýn kde se natáčí pohádky, mlýn, který si zachoval svoje kouzla do dnešní doby. Po perném dnu jsme dojeli do Lhoty nad Rohanem na nocleh.

Druhý den byl ve znamení prohlídky Kvildy, Modravy, Čeňkovy pily a staré strojovny, Kašperských hor, muzea motorek či dřevěných hraček.

Druhý víkend jsme si přivstali. V programu byla návštěva koncentračního tábora Osvětim a vyhlazovacího tábora Březinka v Polsku. Odjezd byl stanoven na půl čtvrtou ráno. Tyto dva objekty jsou spjaty s ponurnou historií holocaustu za 2. světové války.

Třetí víkend byl nákupní, neboť v tento termín každý rok probíhá v Kunštátu keramický jarmark. A tak účastníci zájezdu bývají převážně ženy. Tak tomu bylo i v letošním roce. Zájezdu se zúčastnili jen dva muži. Keramický jarmark nabízí vždy přes 60 prodejců. Bylo na co se dívat, ale také co nakupovat. Jediné, co zde nebylo dobré, bylo počasí. Pršelo.

A kam příště? V nabídce je Praha, a potom předvánoční zájezdy do Vídně, Olomouce a maďarského Gyoru.

Zářijové výletování s Lenkou Bukovskou

Text: Ing. Lenka Bukovská, organizátorka zájezdů / Foto: Eva Lacinová / 27.9.2017