Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

MÁJOVÉ SKLEPY nabídly na 250 vzorků vynikajících vín

K máji patří láska, k lásce ženy, k ženám víno a víno patří k máji a to nerozlučně, tedy alespoň ve Velkých Pavlovicích rozhodně! Již drahnou řádku let se zde začátkem měsíce května konají pod taktovkou vinařů spolku Víno z Velkých Pavlovic, o.s. MÁJOVÉ OTEVŘENÉ SKLEPY. Rok od roku akce atraktivnější, rok od roku více navštěvovanější, každoročně nabízející několikero novinek či inovací, čím dál častěji se zaměřující nejen na víno samotné, ale také na přirozené snoubení vína s vybranými pokrmy. „Par execellence“ gastronomický zážitek s nezaměnitelným puncem jihu Moravy.

Do letošních Májových otevřených sklepů se zapojilo devatenáct vinařství, která nabídla na dvě sta padesát vzorků bílých, červených a růžových odrůd vín révy vinné. Navíc bylo možné v takřka každém sklípku ochutnat ze spousty rozličných, pro náš kraj typických, pochutin. Nechyběla tedy proslulá škvarková pomazánka, zavařené koprem vonící okurky, chleba se sádlem, ani něco málo ze zabíjačky. Nálepkou „novinka“ se pochlubily hned na úvod akce před sokolovnou oblíbené grilované a sýrové speciality.

Počasí se také naladilo do májova, celou první květnovou sobotu, s datem 4. 5. 2013, příjemně hřálo a svými sílu nabírajícími paprsky krásně probleskovalo skrze skleničky se zlatavým či rudým vinným mokem stovek návštěvníků proudících po městečku Velké Pavlovice.

Vinné sklípky bylo možné v souladu s tradicí navštívit od jedenácté hodiny dopolední do šesté hodiny podvečerní. A ten, kdo neměl ještě vína dost a měl chuť se ve vinném opojení veselit dál, měl možnost navštívit večerní besedu u cimbálu v místní sokolovně.

Zde pokračovala ochutnávka vín místních vinařů, k tanci, zpěvu i poslechu vyhrávala cimbálová muzika OliNa a jak bylo avizováno v pozvánce, losovaly se vstupenky o vinné i „nevinné“ ceny bohaté tomboly.

 

Letošní Májové otevřené sklepy vyšly na jedničku, díky vynikajícímu vínu,
díky skvělé organizaci, díky výbornému jídlu, díky úžasnému počasí,
ale hlavně díky všem, kteří nezaváhali a přišli vína ochutnat.

 

Děkujeme všem účastníkům akce a těšíme se opět příště na shledanou!

 

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z MÁJOVÝCH OTEVŘENÝCH SKLEPŮ 2013
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Ing. Přemysl Pálka

 

 

06-05-2013-BK