Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

MÁJOVÉ PUTOVÁNÍ mezi kapkami deště

V sobotu dopoledne 17. května 2014 bylo na nádvoří Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích zahájeno páté pokračování patnácti dílného seriálu s názvem KRAJEM VÍNA 2014, který je věnován cykloturistice s chutí vína na jihu Moravy a to pro všechny věkové kategorie. Podtitul akce nesl již zažitější název Májové putování okolím Modrých Hor.

Při registraci si účastníci mohli zvolit ze tří různě dlouhých tras - 10, 25 nebo 42 km, na kterých na ně čekalo celkem 10 razítkovacích míst. Ta nabízela nejen razítko do startovního pasu, jako odměnu za dosažení jedné z met, ale také občerstvení v podobě vína, pomazánek, májového flamendru, trdelníků a dalších pochoutek.

I přes značně proměnlivé počasí se účastníci, kterých letos dorazilo 170, dobře bavili a nezaháleli. Někteří byli nuceni vyzkoušet si opravu píchlého kola nebo se přebrodit blátem.

Na ty, kterým se podařilo projet všemi razítkovacími místy, čekalo v cíli po odevzdání soutěžního pasu zařazení do slosování o lákavé ceny – vína z regionu Modrých Hor, cyklodoplňky Moravských vinařských stezek a zajímavé pobytové poukazy. Vyhlašování cen proběhlo v sále kulturního domu v obci Němčičky za účasti paní Evy Kvapilové a pana Luboše Kaly z Nadace Partnerství.

Pokud chuť na dobrá vína přetrvávala, měli účastníci výletu možnost připojit se do právě probíhajícího němčičského koštu vín , kde příjemnou atmosféru podbarvovala cimbálová muzika Primáš z Boleradic.

A to ještě není vše - po 19 hod uvedla paní Hana Pregrtová další bod programu a sálem se rozezněly zvučné hlasy mužáckých sborů z Modrých Hor, tedy z Bořetic, Kobylí, Velkých Pavlovic, Vrbice a Němčiček.

Program byl opravdu botahý, věříme, že se líbil a každý si našel to své.

Pokud se Májové putování okolím Modrých Hor líbilo, jsme tomu velice rádi a budeme se
na vás těšit na další zajímavé zářijové akci s názvem Putování za burčákem po Modrých Horách.

 

Více o akci a mnohé další také na * www.modrehory.cz

 

Eva Bauerová, Dis., DSO Modré Hory


 


Fotogalerii z Májového putování po Modrých Horách roku 2014
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Eva Bauerová, DiS.

 

 

19-05-2014-BK