Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

MÁJOVÉ OTEVŘENÉ SKLEPY snoubily víno s jídlem

Stovky milovníků skvělého velkopavlovického vína navštívily v sobotu, dne 5. května 2012, jihomoravské městečko Velké Pavlovice, aby se mohly opět po roce vydat se skleničkou v ruce rozkvetlými prosluněnými ulicemi po malebných vinných sklípcích. Vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic zvali do Májových otevřených sklepů, kterých při této příležitosti otevřeli rovných třináct.

Kromě vína měli účastníci akce možnost ochutnávat i řadu gastronomických specialit, ať už moderních kulinářských majstrštyků nebo tradičních místních pochutin, a tak poodhalit taje snoubení vína a jídla. Komu se nechtělo putovat pěšky, mohl využít koňské bryčky, která během celého dne křižovala ulice městečka.

Kdo neměl vinných zážitků do večera dost a měl náladu se bavit dál, mohl se zúčastnit Večerní besedy u cimbálu s cimbálovou muzikou OLiNa, kde proběhlo slosování vstupenek o vinné ceny. Hudebně-vinné posezení se uskutečnilo v sále místní sokolovny, což byla doslovně rána do černého. K večeru se nad Velkými Pavlovicemi zatáhla mračna a spustila se letošní první pravá a nefalšovaná letní bouřka, proto přišel suchý azyl společně s pohárkem dobrého vína k duhu!

Karolína Bártová


 

Fotogalerie z MÁJOVÝCH OTEVŘENÝCH SKLEPŮ 2012 * I. - otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerie z MÁJOVÝCH OTEVŘENÝCH SKLEPŮ 2012 * II. - otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerie z MÁJOVÝCH OTEVŘENÝCH SKLEPŮ 2012 * III. - otevřete kliknutím ZDE

 

 

Na návštěvě v májovém velkopavlovickém vinném sklípku...

 

Foto © 2012 Ing. Přemysl Pálka

 

 

05-05-2012-BK