Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Májové otevřené sklepy 2024

Minulý víkend se v našem městě konaly tradiční Májové otevřené sklepy. Akce, která každoročně přiláká stovky nadšených návštěvníků k prožití nezapomenutelného víkendu plného vína, hudby a skvělé zábavy.

Sobotní úvod akce a prodej vstupenek doprovázela živá vystoupení cimbálové muziky Vinica a Mužáků z Němčiček, kteří návštěvníky naladili na správnou notu a doprovázeli nás celé dopoledne. Dopolední program byl také po vzoru loňského roku obohacen o hromadnou degustaci, tentokrát s názvem “Jedna odrůda - sto chutí”. Tento koncept nás provedl světem Rulandského modrého skrz klaret a růžové víno až k vínu červenému a byl doplněn o pár slov týkajících se právě odrůdy Rulandské modré. Návštěvníci se dozvěděli něco o její historii, rozšíření v České republice i technologiích výroby jednotlivých barev vína. Degustaci proložila svým zpěvem právě cimbálová muzika a mužáci a završil ji pár slovy předseda spolku Víno z Velkých Pavlovic Pavel Lacina, který účastníkům, popřál pěknou zábavu. 

Po slavnostním zahájení se návštěvníci rozprchli do jednotlivých sklepů a začali objevovat bohatství našeho vinařského kraje. Celkem měli možnost ochutnat 194 bílých vín, 30 růžových vín, 90 červených vín, 33 perlivých a šumivých vín, ale také vína oranžová, marhulová, medovinu nebo mošty.

Akce byla doprovázena mnoha hudebními vystoupeními, která dodala akci jedinečnou atmosféru. V jednotlivých vinařstvích se pak člověk mohl zaposlouchat do zvuků harmoniky, kytary, saxofonu, bigbeatové kapely nebo dalších cimbálových muzik. Jednotlivé sklepy také po celé odpoledne se svým zpěvem procházeli mužáci z Němčiček i Hovoran. Vinium si připravilo svoje obvyklé exkurze do vinařské výroby a přidalo také degustace u sudu. Pro snadnější dopravu do vzdálenějších vinařství byly připraveny autobusy s odjezdy každou hodinu. Pro ty, kteří naopak chtěli svůj den ve sklepech spojit i s procházkou po okolí, byl do mapy přidán tzv. Detoxikační okruh - stezka vinohrady spojující vzdálenější vinařství s centrem dění.

Všem spokojeným návštěvníkům děkujeme za návštěvu, klidný průběh akce i rekordní účast a budeme se těšit zase za rok, nebo na nejbližších otevřených sklepech v červenci, případně v listopadu. 

Víno & vinařství * Májové otevřené sklepy 2024

Text: za Víno z Velkých Pavlovic z.s. Nikola Kynická / Foto: Oldřich Otáhal / 7.5.2024