Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Májové otevřené sklepy 2022 – velká velkopavlovická akce s velkým úspěchem

O druhé májové sobotě, 7. května 2022, se ve Velkých Pavlovicích konaly s velkou pocovidovou slávou a velkou účastí z řad milovníků vína MÁJOVÉ OTEVŘENÉ SKLEPY. Této, letos první velké vinařské akce, se k potěšení všech vinařů, zúčastnilo přes 1.100 návštěvníků.

Pro příznivce velkopavlovických vín bylo od jedenácté hodiny dopolední otevřeno jednadvacet vinných sklepů. Vinaři v nich měli pro své hosty připravenou nejen pestrou ochutnávku vín z vlastní produkce, ale i vynikající regionální občerstvení a pestrý, převážně na folklórní notu vyladěný, kulturní program.

Účastníci akce se toulali městem od sklípku ke sklípku až do pozdního vlahého májového odpoledne. Na tomto místě musíme podotknout, že nám počasí vskutku přálo. Bylo přesně takové, jaké jsme si přáli, což znamená, že nebylo ani horko, ani zima a hlavně, nepršelo ani nefoukal studený vítr. Značka „ideál“.

Večer bylo v místní sokolovně připraveno pro hosty Májových otevřených sklepů posezení u cimbálu. Úderem sedmé hodiny večerní zde začala vyhrávat skvělá cimbálová muzika CUVEEBAND, kterou s nemenším úspěchem střídal velkopavlovický ženský pěvecký sbor Hanáckoslováckého krúžku – Darebné ženy. Všichni zúčastnění se dobře bavili při neomezené degustaci velkopavlovických vín až do hluboké půlnoci. A vězte, rozhodně na posezení u cimbálu jen neseděli! Mnozí neodolali tanečku a zpěv si neodpustil snad ani jediný z nich.

Všem návštěvníkům a účastníkům za podporu Velkopavlovických vinařů mnohokrát děkujeme a srdečně všechny zveme na další akci – VÍNO V ORANŽOVÉM aneb NOČNÍ OTEVŘENÉ SKLEPY, která se bude konat 2. července 2022.

Víno z Velkých Pavlovic * MÁJOVÉ OTEVŘENÉ SKLEPY 2022

Text: Zuzana Pecháčková & Karolína Bártová, spolek Víno z Velkých Pavlovic / Foto: Oldřich Otáhal / 11.5.2022