Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Májové otevřené sklepy 2019

V sobotu 4. května se konaly tradiční Májové otevřené sklepy. I když nám počasí nebylo příliš nakloněno a všude hlásili zataženo s deštěm, nakonec se počasí umoudřilo a návštěvníci si užívali krásného dne se skleničkou vína v ruce.

Milovníci vína si pochvalovali zejména krásně voňavá a prosluněná vína ročníku 2018 a všichni bez rozdílu velmi chválili doprovodné programy ve vinařstvích, kdy v každém druhém sklepě byla buď cimbálová muzika nebo mužáci. Další pochvalu si velkopavlovičtí vinaři vysloužili za svou srdečnost a pohostinnost, zejména za dostatek drobného občerstvení, což prý v ostatních obcích nebývá obvyklé. Dokonce nás návštěvníci žádali, abychom v příštím roce vyhlásili soutěž o nejlepší pomazánku otevřených sklepů.

V neposlední řadě musím kromě kulinářského umění našich maminek a manželek pochválit i obě velkopavlovické pekárny za výborné pečivo, které je proslaveno téměř stejně jako naše víno.

Májové otevřené sklepy

Text: Za spolek Víno z Velkých Pavlovic Lubomír Zborovský / Foto: Oldřich Otáhal / 6.5.2019