Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

MÁJOVÉ OTEVŘENÉ SKLEPY 2013 * videoreportáž

Měsíc máj – lásky čas … K lásce patří neodmyslitelně výborná a jiskrná vína.

Ušlechtilý nápoj, krajina protkaná vinicemi, péče o každý hrozen, sklepní uličky, starobylé lisovny s vinařskými lisy, každoroční slavnosti a svátky spojené s vínem, po staletí uchovávané zvyky to vše Vám nabízí Velké Pavlovice. Zdejší kraj skrývá velký potenciál vinařské turistiky.

Májové otevřené sklepy se ve Velkých Pavlovicích dle zažité tradice otevírají první sobotu v měsíci květnu. Ochutnávaly se vynikající velkopavlovická vína a to i ročníku 2012 v téměř 20 vinných sklepech. K tomu vyhrávala Hudecká muzika Ondřeje Vinklera, která cestovala po otevřených sklepech spolu s návštěvníky vinařské akce.

Kromě tří velkých akcí, kdy otevírají své sklepy téměř všichni vinaři, pořádá Velkopavlovický spolek vinařů Víno z Velkých Pavlovic zejména pro turisty každoročně rozsáhlou a dlouhodobou akci pod názvem Otevřené vinné sklepy. Jedinečnost a obliba této akce spočívá především ve skutečnosti, že si návštěvníci našeho města mohou od konce dubna až do konce září zajít kdykoliv do vinného sklepa, ochutnat víno, prohlédnout si sklípek, zeptat se na cokoli, co je o víně zajímá a samozřejmě si víno i zakoupit.

Stejně jako vyzrávají zdejší vína, zraje i vinař. Vinař ve svém sklípku dokáže poodhalit tajemství, které do vín ukládá, obnažit své niterné prožitky, představy a sny. Návštěva vinného sklípku jistě potěší každého, kdo má rád víno, fantazii a pokušení života.

Miroslav Grégr

 

MÁJOVÉ OTEVŘENÉ SKLEPY
VIDEOSTUDIO GRÉGR Velké Pavlovice

© 2013 Město Velké Pavlovice

 

 

07-05-2013 PV