Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Májová "Víkendovka" s Abrahámem a Mojžíšem

Téma letošní víkendovky byli Abrahám a Mojžíš. Zúčastnilo se jí celkem osmadvacet dětí z farností Velké Pavlovice, Horní Bojanovice, Němčičky a šest dětí ze Syrovic. S plnými batohy, spacáky a karimatkami jsme v pátek v odpoledních hodinách vyrazili směr Těšanská fara.

Po příjezdu čekalo děti poučení o bezpečnosti, seznámení s vedoucími a rozdělení do skupin. Skupiny nesly názvy: Hořící keř, Příprava na cestu, Přechod Rudého moře a Narození Mojžíše. Po rozdělení následovala večeře a mše svatá. Na mši svaté jsme všichni přivítali milou návštěvu, kterou nebyl nikdo jiný než p. Petr Papoušek.

Mše byla tentokrát obětována za narozeného Jana Sadílka a jeho rodiče – Evu a Jiřího Sadílkovi. Po mši nás čekaly ještě další hry a seznámení s bodováním jednotlivých her, bez kterého bychom na konci víkendovky neurčili vítěze. Po hrách nás ještě čekal „večerníček“ v podobě filmu o Abrahámovi.

V sobotu ráno po časném budíčku čekala děti rozcvička, po níž následovala snídaně, a dál nás čekaly hry. Jako první si vedoucí připravili hry na téma Narození Mojžíše, kdy si děti mohly například vyzkoušet, jak se obleče a vysvleče malé miminko (v podobě panenky samozřejmě). Dál následovaly hry na téma Hořící keř, při kterých si děti potrápily své hlavičky při luštění šifer. Dalším bodem programu byly hry na téma Egyptské rány. Vedoucí přichystali opičí dráhu s různými úkoly jako například trefit se obarvenou vodou do terče.

Všichni byli po tak náročném dopoledni vyhladovělí, takže nám přišel vhod právě připravený oběd. Po výborném obědě čekal všechny zasloužený polední klid, při kterém měly děti čas nacvičovat scénky na téma jejich skupinek.

Odpoledne nás také navštívil p. Marek Kardazcyński a zahrál si s dětmi jejich oblíbený fotbal. Kolem čtvrté hodiny se děti pustily do tvořivé činnosti, kdy si zdobily lžičky „fimo“ hmotou a také si je pak odvezly na památku domů. Následoval výstup na „horu Sinaj“, kde bylo dětem představeno a symbolicky předáno desatero pomocí scének, které secvičili vedoucí. Pak už nás čekal jen táborák a představení jednotlivých scének v podání skupinek.

V neděli jsme uklidili faru a šli na mši svatou. Pak už zbývalo se jen rozloučit a zase odjet s rodiči domů.

Na závěr bych chtěla poděkovat v prvé řadě manželům Sadílkovým, za jejich velkou pomoc při přípravě víkendovky. Dál patří velký dík Markétě Veverkové, která se stala hlavní vedoucí a svou úlohu zvládla na jedničku s hvězdičkou. Samozřejmě nesmím zapomenout na všechny vedoucí ať starší 18 let nebo ty mladší, protože všichni byli skvělí a dokázali připravit skvělý program.

Obrovský dík také patří všem maminkám, které se nám postaraly o snídaně a večeře ve formě buchet, bábovek a pomazánek. A v neposlední řadě patří velký dík také Mileně Melicharové a Pavlu Duškovi, kteří se starali, abychom měli stále plná bříška.

Štěpánka Veverková


 

Fotogalerie I. * Jarní "Víkendovka" v Těšanech - otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerie II. * Jarní "Víkendovka" v Těšanech - otevřete kliknutím ZDE

 

Účastníci JARNÍ VÍKENDOVKY v Těšanech 2014

 

Foto © 2014 Archiv Farnosti Velké Pavlovice

 

 

 

30-05-2014-BK