Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Majestátný polský Krakow, cíl našeho prvního výletu

Krakow je metropole Malopolského vojvodství v jižním Polsku. A právě sem směřoval zájezd, jež se uskutečnil v sobotu 18. dubna 2015. Celá prohlídka tohoto překrásného města byla rozdělena na tři na sebe navazující části.

První část byla věnována nejstarší části města - Wawelu a Královské cestě. Snad každého z účastníků zájezdu uchvátila svou krásou a mohutností wawelská katedrála, ve které se konaly korunovace polských králů.

Druhá část prohlídky byla věnována centru města - okolí tržnici Sukeinnice na krakovském Rynku a přilehlé Jagellonské Univerzitě. Součástí této části byl i dvouhodinový osobní program, který mnozí využili k menším nákupům či posezení v kavárně či restauraci.

Třetí částí prohlídky byla návštěva továrny Oskara Schindlera, kde se nachází muzeum holocaustu. Toto muzeum je dokumentem své doby, doby zřizování a likvidace krakowského židovského ghetta a koncentračního tábora Osvětim.

Celý den nás provázela paní průvodkyně Marie Šrajerová, která svými vědomostmi a příběhy z historie či současnosti Krakowa zaujala nejednoho z nás.

Zájezd se vydařil a pro ty, kteří by měli zájem se s námi podívat do těchto zeměpisných končin máme sdělení - v termínu 19. až 20. září 2015 se uskuteční dvoudenní zájezd do Krakowa s tímto programem, avšak doplněný návštěvou solných dolů ve Veličce.

Máte-li zájem, můžete jet s námi. Již nyní se na Vás velmi těšíme!

 

Ing. Lenka Bukovská, organizátorka zájezdu


 

Fotogalerii ze zájezdu do polského Krakowa
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 


23-04-2015-BK