Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mája stála rychleji, než byste řekli „švec“

Rok 2022 se zapíše, co se týče rychlosti postavení hodovní máje ve Velkých Pavlovicích, do dějin. „Tož tak rychlo ju snad nikdy nepostavili!“ nechali se slyšet i ti úplně nejstarší přihlížející domorodci. 

Ruční stavění máje je fyzicky velmi náročná disciplína plná specifických úkonů, které je nutno provádět s naprostou přesností, koncentrací a v daném rytmu. Ten udává svými pokyny a pokřiky zkušený „stavitel“, v našem městy léty prověřený, tudíž ověřený a hlavně na 100% spolehlivý, pan Josef Dostoupil. Díky jeho přirozené autoritě a naprosté důvěře v něj, ze strany hochů z velkopavlovické chasy a všech silných chlapů, kteří přišli pomoci, nikoho ani nenapadne udělat něco jinak. A právě tom vězí rychlý, především však úspěšný výsledek.

Mája tedy už ve Velkých Pavlovicích stojí. Od pátečního podvečera, dne 12. srpna 2022, tak hrdě do dáli oznamuje všem, že se u nás koná nejvýznamnější folklorní událost roku – krojované hody. Ve dne na tuto tradici upozorňuje svou zelenou pestrobarevně opentlenou špičkou a v noci rozsvíceným světélkem. 

Všem, kteří přišli a se stavěním máje pomohli, velmi děkujeme! Zvláště pak jmenovitě panu Josefu Dostoupilovi.

Zároveň všechny na VELKOPAVLOVICKÉ HODY roku 2022 srdečně zveme.
Pozvánku * otevřete kliknutím ZDE

Folkor ve městě * HODY 2022 - Stavění hodovní máje

Text: Karolína Bártová / Foto: Věra Procingerová / 13.8.2022