Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mája je v Pavlovicích, hody se nezadržitelně blíží!

Velkopavlovické hody roku 2023 odstartovaly. Pomyslným prvním úsekem dlouhé štafety, která se ponese přes stavění máje, samotné trio hodovních dnů až po hodky či dokonce pohodí, je okamžik, kdy mužská část chasy přiveze do města hodovní máju.

To se stalo včera odpoledne, tedy ve čtvrtek dne 17. srpna 2023. Mája je nyní složena za sokolovnou. Hoši ji očistí, dívky pak nazdobí a už dnes podvečer bude (doufejme úspěšně a bez sebemenších zádrhelů) postavena.

Dopravu máje do města již také tradičně a velmi ochotně zajistil mistr svého cechu – skvělý šofér pan Pavel Cvan, kterému tímto ještě jednou chasa moc děkuje.

Mája je vlastně nejviditelnějším a nejtypičtějším symbolem jihomoravských krojovaných hodů. Lze ji zahlédnout už z velké dálky, díky osvětlení dokonce i v noci. Při příjezdu do města či obce její přítomnost značí, že se zde právě konají hody. 

Vztyčení hodovní máje je důležitou peripetií a nezbytně vyžaduje vydatnou pomoc početné skupiny silných a fyzicky schopných mužů. Proto je opět vyzýváme, aby se dnes podvečer, v pátek 18. srpna 2023 v 18.00 hodin dostavili v co nejhojnějším počtu za sokolovnu. 

Přijďte pomoci, každé ruky bude třeba! Děkujeme Vám!

VELKOPAVLOVICKÉ KROJOVÉ HODY 2023 * Přivezení hodovní máje do města (čtvrtek 17. srpna 2023)

Text: Karolína Bártová / Foto: Věra Procingerová / 18.8.2023