Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Mája je v Pavlovicích, hody nelze zastavit :-)!

Velkopavlovické hody roku 2014 odstartovaly. Pomyslným prvním úsekem dlouhé štafety, která se ponese přes stavění máje, samotné trio hodovních dnů až po hodky či dokonce pohodí, je okamžik, kdy mužská část chasy přiveze do města hodovní máju.

Právě to se stalo jen před několika málo okamžiky, ve čtvrtek dne 14. srpna 2014. Mája je nyní složena za sokolovnou. Dnes ji hoši očistí, poté dívky nazdobí a zítra bude doufejme úspěšně postavena.

Stejně jako v letech minulých byli i letos stárci s chasou vybírat strom vhodný pro velkopavlovickou máju v nedalekém Ždánickém lese na Kyjovsku. Dopravu máje do města již také tradičně a velmi ochotně zajistil pan Pavel Cvan, kterému tímto ještě jednou chasa moc děkuje.

Mája je vlastně nejviditelnějším a nejtypičtějším symbolem jihomoravských krojovaných hodů. Lze ji zahlédnout už z velké dálky, díky osvětlení dokonce i v noci. Při příjezdu do města či obce její přítomnost značí, že se zde právě konají hody. 

Vztyčení hodovní máje je důležitou peripetií a nezbytně vyžaduje vydatnou pomoc početné skupiny silných a fyzicky schopných mužů. Proto je opět vyzýváme, aby se zítra, v pátek 15. srpna 2014 v 18.00 hodin dostavili v co nejhojnějším počtu za sokolovnu. Přijďte pomoci, každé ruky bude třeba! Děkujeme Vám!

Zároveň Vás všechny co nejsrdečněji zveme na VELKOPAVLOVICKÉ HODY roku 2014!
* pozvánku najdete po kliknutí ZDE

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z dopravy hodovní máje do Velkých Pavlovic
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Věra Procingerová

 

 

14-08-2014-BK