Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Má první fotka? Tátovy nohy, prozradila Pilarová

Napsali o nás; Deník 1.3.2014 * Velké Pavlovice – Jako by se vrátily domů. Dvě úspěšné ženy s kořeny na Břeclavsku představují od pátku své fotografické kousky ve velkopavlovickém Ekocentru Trkmanka. Svou padesátou výstavu fotoobrazů tam v podvečer zahájila zpěvačka Eva Pilarová. A teprve čtvrtou její sestřenice Helena Štefanová.

Od malinka mě fotografování zajímalo. První pokus bylo focení tatínka, ale když jsme nechali film vyvolat, byly na snímku jen nohy," vzpomíná s úsměvem Eva Pilarová, která 
v srpnu oslaví pětasedmdesáté narozeniny.

Opravdu důsledněji začala fotit před třiceti lety. A od té doby, co si koupila digitální fotoaparát, experimentuje i s úpravou fotek na počítači.

Fotím padesát let. Začínala jsem jako dokumentaristka. Fotila jsem reportáže, hony, rybáře, myslivce i svatby. A teď? Už si dělám jen to, co se mi líbí," říká druhá z autorek Helena Štefanová.

Obě mají kladný vztah k jižní Moravě. Jejich mámy pochází z Vrbice a obě dvě v této oblasti trávily volné chvíle. Vzpomínají na svou stařenku, ale i na to, kde v minulosti na Vrbici jaká budova stála.

Dětství jsem z části prožila na Vrbici a v Morkůvkách. Bylo to za války a všechno si to pamatuju, to byly ty horší časy. Vystřídaly je ale vzpomínky na hody, kačenu a štěstíčko koupené u kolotočů," tvrdí trojnásobná držitelka Zlatého slavíka.

Na Vrbici a po okolí se čas od času zajedou podívat spolu. „Slovácku jsem vděčná za to, že jsem se tu naučila spoustu lidových písniček," dodává Pilarová, která své snímky vystavovala už i v Moskvě a Chicagu.

Autor: Tereza Hunkařová


 


Vernisáž výstavy s názvem Fotoobrázky Evy Pilarové a Heleny Štefanové
zahájili ve výstavním sále Ekocentra Trkmanka ve Velkých Pavlovicích

 

Autor: DENÍK/Tereza Hunkařová

 

04-03-2014 PV