Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Lyžařský kurz v Čenkovicích

Lyžařský výcvikový kurz je událost, na kterou se vzpomíná při různých setkáních po ukončení základní školy. Ten letošní proběhl třetí únorový týden v lyžařském středisku Čenkovice v Orlických horách.

Prvotní obavy o sníh se nenaplnily, nasněžilo dost, a kde příroda nestačila, pomohla sněžná děla. Co však nás zaskočilo, byla chřipková viróza, která zamíchala počtem účastníků.

Dnem odjezdu byla neděle 15. února. Naložit lyže, batohy a kufry, zamávat rodičům a hurá směr hory. První den byl určen k rozlyžování a seznámením se novým prostředím.

Další dny již probíhal samotný lyžařský výcvik doplňován koulovačkou nebo stavěním sněhuláka. Pondělní večer byl ve znamení besedy se členem horské služby panem Špačkem. V hodinové přednášce jsme se dozvěděli, jaké vybavení i techniku má horská služba, jak se chovat na sjezdovce a jak pomoci při úrazu. Na konci besedy nám promítl krátká videa o nebezpečí lavin.

Týden uběhl jako voda a poděkovaní patři všem instruktorům, panu Otřelovi, paní Mgr. Janů, Ing. Bukovské, zdravotníci kurzu p.Procházkové - Poulíkové a všem žákům.

Za rok na shledanou!

Ing. Lenka Bukovská


 

Fotogalerii z lyžařského výcvikového kurzu otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Archiv ZŠ Velké Pavlovice

 

02-03-2015 PV