Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Lyžařský kurz? Senzační lyžovačka

Výcvikový lyžařský kurz je vždy událost, na kterou mnozí bývalí žáci vzpomínají při různých setkáních ještě dlouho po ukončení základní školy. Ten náš letošní proběhl druhý únorový týden v lyžařském středisku Čenkovice v Orlických horách. Prvotní obavy o sníh se nenaplnily, nasněžilo dost, a kde příroda nestačila, pomohla sněžná děla.

Celkem 34 žáků, kde jádro tvořili žáci sedmého ročníku, se vydalo v neděli 7. února vstříc sněhovému dobrodružství. Naložit lyže, batohy a kufry, zamávat rodičům a hurá směr hory. První den byl určen k rozlyžování a seznámení se s novým prostředím. Další dny již probíhal samotný lyžařský výcvik doplňovaný koulovačkou nebo stavěním sněhuláka.

Středeční večer byl ve znamení besedy se členem horské služby -  panem Špačkem. V hodinové přednášce jsme se dozvěděli, jaké vybavení i techniku má horská služba, jak se máme chovat na sjezdovce a jak pomoci při úrazu. Na konci besedy nám promítl krátká videa pojednávající o nebezpečí lavin.

Týden uběhl jako voda a poděkovaní za organizaci kurzu, za celodenní a celonoční dohled nad žáky a především zajištění dobré zábavy patří všem instruktorům, Mgr. Jaroslavě Janů, Mgr. Lukáši Svobodovi, Ing. Lence Bukovské a samozřejmě naší zdravotnici Mgr.Procházkové - Poulíkové. Celý kurz by se však neuskutečnil bez nejdůležitějšího článku celé akce, a to bez našich žáků. Těm patří pochvala za dobré chování a prima náladu – právě oni přispěli k tomu, že to byla prostě „senzační lyžovačka“.

Za rok na svahu na shledanou.

vedoucí lyžařského kurzu
Ing. Lenka Bukovská


 

Fotogalerii z lyžařského výcviku otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Archiv ZŠ Velké Pavlovice


18-02-2016 PV