Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Lucie plavala za zlatý Jihomoravský kraj, na OLYMPIÁDĚ!

Právě včera, ve středu 28. června 2017, byl slavnostním ceremoniálem ukončen čtyřdenní maraton her VIII. letní olympiády dětí a mládeže České republiky, které se konaly v Brně a jeho nejbližším okolí. Věřte nevěřte, také naše město, Velké Pavlovice, mělo na tomto prestižním klání své zastoupení. 

Mezi 3623 účastníky se rozhodně neztratila naše slibná plavecká naděje Lucie Varmužová, která sice tentokrát na vytoužené medailové pozice nedosáhla, ale rozhodně nezklamala a skvěle reprezentovala nejen svůj domovský Fakultní klub Brno, za který dlouhá léta plave, ale také naše město. 

Lucko, jsi skvělá! Děkujeme!

Olympijský medailonek plavkyně LUCIE VARMUŽOVÉ
včetně výsledkových listin jednotlivých plaveckých disciplín * otevřete kliknutím ZDE

Lucka soutěžila za tým Jihomoravského kraje, který s výrazným náskokem olympiádu vyhrál! Získal 509 bodů a tím porazil svého velkého rivala, tentokrát stříbrnou Prahu s 469 body. Třetí příčka patří Středočeskému kraji s 392 body. Jihomoravští juniorští sportovci získali 40 zlatých, 34 stříbrných a 44 bronzových medailí. Přitom před dvěma lety na poslední letní olympiádě v Plzni skončil Jihomoravský kraj až na sedmém místě.

Více o VIII. letní olympiádě dětí a mládeže České republiky * najdete po kliknutí ZDE

178043

Text: Karolína Bártová / Foto: Archiv rodiny Varmužovy / 29.6.2017