Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Literárně-historická exkurze Praha

V pondělí 17. září 2012 se vydaly třídy 4. A a oktáva na literárně-historickou exkurzi do Prahy.

Nejdříve jsme navštívili Českou televizi. Nejvíc se všem asi líbilo studio Kouzelné školky, kde jsme se fotili s Michalem a pak jsme měli možnost sledovat natáčení. Velmi milá paní průvodkyně nás provedla budovou a ukázala nám některé rekvizity.

Nejhezčím zážitkem z Prahy pro mě bylo večerní představení Naši furianti v Národním divadle. Kromě samotného příběhu na mě zapůsobili i herci a jejich kostýmy a také atmosféra divadla.

V úterý jsme uvítali hezké počasí. Celý den jsme strávili prohlídkou města. Navštívili jsme Petřín, Strahovský klášter, Pražský hrad, Zlatou uličku, Vladislavský sál, Chrám sv. Víta, Nerudovu ulici nebo Staroměstské náměstí.

Druhý večer jsme zhlédli představení Rain man v Divadle pod Palmovkou. Příběh o autistovi a jeho vývoji pod vlivem bratra byl o to zajímavější, že je inspirován skutečnou událostí.

Ve středu jsme měli v plánu navštívit Židovské město. Viděli jsme Staronovu synagogu, Španělskou synagogu a Židovský hřbitov. Úplně na závěr výletu jsme si nechali prohlídku Václavského náměstí.

Elisabeth Kostková, 4.A


 

Fotogalerii z literárně-historické exkurze otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

02-10-2012 PV