Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Listopadový Den otevřených dveří na gymnáziu

V sobotu 5. listopadu 2022 se otevřely dveře Gymnázia Velké Pavlovice pro všechny zájemce o studium a jejich rodiče. Vyučující a jejich žáci připravili tvůrčí dílny s rozličnou tématikou, k pobavení byly experimenty z chemie nebo fyziky, logické a praktické úlohy z matematiky nebo výroba placek se zajímavými motivy. 

Do Španělska nebo Londýna jste se mohli podívat v jazykových dílnách a nechyběla ani školní kavárnička. Návštěvníci se mohli zaposlouchat do tónů cimbálové muziky souboru Palička. 

Zájemci o studium přicházeli v doprovodu svých rodičů po celý den. Měli příležitost nahlédnout do tříd a mohli si vyzkoušet přijímací zkoušky nanečisto. Po celý den se příchozím věnovali studenti starších ročníků, kteří velmi ochotně poskytovali informace o možnostech studia a spolupráci se zahraničními školami, včetně projektu Erasmus, ale také na výuku cizích jazyků, sportovní a mimoškolní aktivity, na možnosti dojíždění a úspěšnost studentů v přijímacím řízení na vysoké školy. 

Děti i jejich rodiče uvedli v předchozích letech, že právě ukázka dílen, návštěva budovy a jejích příjemných prostor pomohly žákům k rozhodování o studiu na naší škole. Z tváří všech zúčastněných bylo vidět, že program se vydařil a den měl báječnou atmosféru, ke které občerstvením v podobě hodovních koláčků přispělo i Pekařství Petr Křivka.

Gymnázium * Listopadový Den otevřených dveří

Text: PaedDr. Vlastimil Kropáč, ředitel Gymnázia Velké Pavlovice / Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice / 8.11.2022