Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Listopadová sobota s badmintonem

Sobota 25. listopadu byla opravdu pro mladé badmintonisty z Velkých Pavlovic nabitá. Oddíl SVČ při Základní škole Velké Pavlovice pořádal v místní sportovní hale otevřený turnaj GP C U15, kam se sjela necelá padesátka soutěžících z celé ČR. Jednalo se o bodovaný turnaj. Více než devět hodin se konala soutěž v pěti disciplínách. Jelikož Eliška Konečná kvůli zranění nemohla nakonec do turnaje nastoupit, domácí klub reprezentovali pouze dva hráči a to Jakub Herzán a Martin Huslík. V silné konkurenci badmintonistů do patnácti let se v úvodu turnaje podařilo v mixu postoupit Jakubovi, se spoluhráčkou z Brna Veronikou Doubkovou, do druhého kola. Tam však již nedokázali projít dál. Ve všech ostatních disciplínách sehráli oba domácí badmintonisté zápasy s velmi vyrovnanými výsledky, žel k postupu chybělo v koncovkách trochu více štěstí a tak naše účast končila již v prvních kolech. 

Novinkou tohoto velkopavlovického turnaje bylo, že informace o průběhu a výsledky jsme poprvé mohli sledovat na Internetu on-line a to i s předběžným časovým rozpisem jednotlivých utkání. Jako organizátoři do budoucna také plánujeme vysílat z velkopavlovické tělocvičny obrazový živý streaming z vybraného kurtu, tak aby měli zájemci možnost sledovat některé zápasy badmintonu na Internetu.

Menší badmintonisté soupeřili v Brně na turnaji Shark Junior Open U11, který se uskutečnil v netradičním čase se začátkem až po poledni. Hrálo se do večerních hodin. Každý účastník zde odehrál 5 zápasů dvouher. Z velkopavlovických se na turnaji představili Michal Huslík a Viktor Fůkal. Úspěšným výsledkem by se dalo nazvat páté místo Viktora, který ztratil v posledním zápase tři body, které ho připravily o medailový souboj. I tak Viktor ukázal velmi dobrý výkon. Michal měl ve všech zápasech vždy vyrovnané výsledky, ale soupeři si vždy uměli lépe poradit s koncovkou. Výhra v jednom utkání tak stačila pouze na sedmnáctou příčku v turnaji.

Všem velkopavlovickým účastníkům obou turnajů patří poděkování za jejich sportovní výkony v tomto listopadovém dnu.

Text: Jiří Huslík / 29.11.2017