Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Lípa svobody

V sobotu 17. listopadu 2018 se uzavírala cykloturistická sezóna ve Velkých Pavlovicích, zvaná Podzimní šlapka. Ta je organizována pravidelně a spočívá ve společné vycházce krásnou velkopavlovickou krajinou.

Účastníci se sešli u rybníčku v blízkosti zastávky ČD, kde na začátek akce připravil Velkopavlovický okrašlovací spolek sázení lípy. K této významné události, připomínce 100 let od založení Československé republiky, byli přizváni hosté – Lubomír Stoklásek, Ilona Babulíková, Jiří Otřel a Ing. Jaroslav Benda. Lípa se stala pro svou vůni, půvabnou korunu i vlídný stín symbolem ochrany, pomoci, lásky i svornosti a je oficiálně stromem Slovanů od roku 1848. 

V projevu pan starosta Jiří Otřel připomněl milníky českých národních dějin, a vyzdvihl nynější čas míru a svobody. Vysazení lípy se jako první chopila Boženka Procházková, manželka iniciátora a organizátora akce Ing. Pavla Procházky.

Všichni turisté se pak vydali na vycházku po cyklostezce, po vyšlapané cestě mezi ranními chladnými vinohrady, mezi nimiž začaly vylézat paprsky slunce. Ačkoliv bylo dopoledne, u sv. Urbana si děti i dospělí opekli špekáčky a loudavým krokem všichni přešli k radnici, kde začínaly Svatomartinské otevřené sklepy.  Krásný den pokračoval... 

Okrašlovací spolek * PODZIMNÍ ŠLAPKA 2018

Text: Mgr. Renata Bláhová / Foto: Oldřich Otáhal / 19.11.2018