Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Lidé v pohybu zaujali

V pátek 1. listopadu 2019 byla ve výstavním sále Městského úřadu Velké Pavlovice zahájena výstava fotografií, která má název „Lidé v pohybu“, představuje spolupráci mezi fotografy z Velkopavlovicka a členy Fotoklubu při Záhorském osvětovém středisku v Senici.

Slavnostní zahájení vernisáže patřilo starostovi města, Jiřímu Otřelovi, a ředitelce Záhorského osvětového střediska v Senici, dr. Ľubici Krištofové. Svým vystoupením ji významně obohatila dětská cimbálová muzika Palička, která se opravdu moc líbila.

Letošní výstava představuje veřejnosti 54 velkoformátových fotografií, které vznikaly v průběhu léta současného roku. Velká většina z nich je dokladem společné práce na workshopu, který se konal ve Velkých Pavlovicích v sobotu 22. června, účastníci pak měli možnost si další fotografie s daným tématem vyfotografovat ještě v průběhu léta, výběr pro výstavu pak udělal odborný lektor na workshopu v Senici začátkem září.  

Autory prací je 6 moravských a 6 slovenských amatérských fotografů, z našeho města vystavuje Ludmila Podešvová, Jana Vondrová a Oldřich Hradský. Odborným lektorem a současně kurátorem výstavy je Mgr. Peter Lančarič, profesionální fotograf a pedagog z Fakulty masmediální komunikace Univerzity sv. Cyrila a Metoděje v Trnavě.

Výstava zde ve Velkých Pavlovicích bude otevřena do 30. listopadu, a to v pracovní hodiny městského úřadu. Dále pak celý den od 9.00 do 16.00 hodin při akci Svatomartinské otevřené sklepy v sobotu 16. listopadu.

Organizátoři tímto ještě jednou děkují všem návštěvníkům vernisáže, kteří bohatou účastí významně přispěl k příjemně strávenému podvečeru.

Městská knihovna * Vernisáž výstavy LIDÉ V POHYBU

Text: Mgr. Dana Růžičková / Foto: Oldřich Otáhal / 4.11.2019