Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Lidé si nedají pokoj - v neděli i pondělí zase vypalovali trávu

Přestože je vypalování porostů podle zákona o požární ochraně striktně zakázáno, vyjížděli velkopavlovičtí hasiči v neděli 27. března v 15.18 hod. k požáru trávy o rozloze 5 x 300 metrů mezi Velkými Pavlovicemi a Nemčičkami. Aby bylo možné dostat se blíže k místu požáru, bylo potřeba odstranit za pomocí pily větve zasahující do cesty. Jednotka provedla hašení za pomocí jednoduchých hasebních prostředků a poté i vysokotlakým proudem. Po lokalizaci bylo provedeno rozhrabání a dohašení doutnajících ohnisek požáru.

Po odjezdu z místa prvního požáru byl jednotce telefonicky ohlášen další požár trávy mezi Velkými Pavlovicemi a Bořeticemi. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár trávy o rozloze 10 x 100 metrů. Požár byl uhašen pomocí vysokotlakého proudu.

K dalšímu požáru trávy v příkopu u cesty vyjížděli hasiči v pondělí 28. března krátce po čtrnácté hodině.


Velkopavlovičtí dobrovolní hasiči museli v březnu vyjíždět dokonce k šestnácti požárům způsobeným vzplanutím trávy. Oproti loňskému roku to znamená více než trojnásobný nárůst.

„Loni jsme vyjížděli na trávu pětkrát, vesměs až v dubnu. V březnu pouze jednou. Ze šestnácti letošních výjezdů bylo osm mimo Velké Pavlovice,“ srovnal starosta velkopavlovických hasičů Petr Hasil.

Ten se domnívá, že velký vliv na nárůst požárů má letos bezesporu pěkné počasí. „Navíc všeobecně vešlo ve známost, že se vypalovat nesmí. Proto je i více oznamovatelů, kteří vypalování hlásí. Dříve se na to tolik nehledělo. V současnosti když vidí lidé z auta či vlaku, že někdo vypaluje, tak hned volají hasiče,“ všiml si Hasil.

U největšího požáru co do rozsahu zasahovali velkopavlovičtí dobrovolníci v březnu v Zaječí. Tam vzplanulo na čtyři tisíce metrů čtverečních plochy.


 

29-03-2011 PV