Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Lidé putovali Modrými Horami. Na kole i pěšky

Napsali o nás * Břeclavský deník; 16.5.2016 - Pod velkopavlovickou rozhlednou Slunečná byl první. Miloš Kusý přijel ze slovenské Trnavy, aby na kole projel stezky vinoucí se Modrými Horami. V sobotu se v místě konalo Májové putování, které bylo součástí dvanáctidílného seriálu nazvaného Krajem vína.

Ačkoliv některé cyklisty a pěší zpočátku mohl odrazovat déšť, nakonec start ve velkopavlovickém Ekocentru Trkmanka naplnily davy lidí. „S manželkou jsme tady poprvé. Když se nám u vás zalíbí, přijedeme zase," přikývl Kusý, jenž poté zdolával nejdelší čtyřicetikilo­metrovou trasu. „Doufáme, že se počasí umoudří a ochutnáme krásná moravská vína. Mým favoritem je odrůda Ryzlink rýnský," doplnil ještě Kusý.

Seriál organizuje Nadace Partnerství. Podle pořadatelky Evy Kvapilové navštívilo loňský ročník na pět set účastníků. A letos? Zatažená obloha plány na překonání počtu kazila. „Věřili jsme, že lidé přijedou i za deště. Doprovodný program je zajímavý a místní krajina velmi krásná," uvedla Kvapilová.

Kdo by se pustil do rozboru místa bydliště účastníků, našel by kromě měst a obcí Břeclavska také Karlovy Vary, Plzeň nebo kouty v jižních Čechách. „Chceme sem přivést turisty z dálky, protože tady poté spí a utrácí peníze. Region z toho prosperuje," pokračovala organizátorka.

Cyklisté a pěší měli na výběr z tras o délce deset, dvacet a čtyřicet kilometrů. Po cestě sbírali razítka ve vinařstvích, na rozhledně či v muzeu. Na závěr se sešli v kulturním domě v Němčičkách, kde se konalo slosování cyklopasů, ochutnávka vín a beseda u cimbálu.

Eva Bauerová ze Svazku obcí Modrých hor spokojeně poznamenala: „Jsme rádi, že se u nás taková akce koná. Modrým horám to pomůže s propagací."

Autor: Lukáš Ivánek, http://breclavsky.denik.cz


 

Fotogalerii z putování Modrými Horami
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Lukáš Ivánek


16-05-2016 PV