Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Lhostejnost nebo záměr?

Smutný pohled na lidskou lhostejnost k přírodě i znevážení práce druhých se nám nabídl při pondělní vycházce do míst, které členové velkopavlovických spolků pouklízeli před pouhým týdnem. Dokonale naaranžované a rozstřílené PET lahve si výtečník, který do nich střílel, nejen neuklidil, ale při střelbě nedbal na bezpečnost a střílel v bezprostřední blízkosti poměrně frekventované komunikace, po které se pohybují chodci, cyklisté i motoristé.

A bohužel to nebyl ojedinělý případ. PET lahve na okrajích vinohradů snad přibývají geometrickou řadou. Nad tím by se měli zamyslet i vinaři. Nejen pečlivě obdělaný vinohrad, ale i odpadky ležící v jeho blízkosti jsou vizitkou vinaře.

V tento sváteční den se nám srdce podruhé naplnila hořkostí po příchodu do sadu, který si někdo vyhlédl jako školku zdarma. Část stromků někdo ukradl těsně před Vánoci, další dva v uplynulém týdnu. Ukradené stromky mají malou finanční hodnotu, ale pro nás znamenaly mnohem víc. Byly to stromky, které pro nás nakoupil Ing. Karber a my se o ně v loňském horkém a suchém létě pečlivě starali a zalévali je. Je mi líto takového „sadaře“, který má to srdce někomu ukrást stromek a přitom ani neví, co mu z ukradených stromků vyroste.

Věra Procingerová


 

Smutný pohled, co říkáte....

 

Foto © 2016 Věra Procingerová


29-03-2016 PV