Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Letošní Výstavu fotografií z jižní Moravy rozehrály kroje, pestré barvy a sladké bobule hroznů révy vinné

V předvečer posledního dne měsíce dubna byl ve Velkých Pavlovicích zahájen již III. ročník Výstavy fotografií z jihu Moravy. Slavnostní vernisáže se zúčastnili vystavující fotografové, pořadatelé a také spousta milovníků fotografií z řad široké veřejnosti, které oslovila pro letošní rok hned dvě vyhlášená témata. Ta se stejně jako oba předešlé ročníky vztahovala k našemu domovu, tedy jižní Moravě, jak již vyplývá ze samotného názvu výstavy. První téma znělo „Folklór a lidové veselice na jihu Moravy“, druhé „Práce ve vinicích a sklepech“.

Tématické okruhy nabídly fotografům nepřebernou škálu nápadů a námětů a skutečně, každý z nich je pojal osobitě, po svém. Tím byla, a až do 29. května je, zaručena obrovská rozmanitost a barevnost vystavených snímků, kterých se od sedmi vystavujících autorů sešlo celkem sedmačtyřicet.

Své fotografie představiliMgr. Vlasta Bedřichová z Brumovic, Kamila Horáková z Velkých Pavlovic, Přemysl Janošek z Kobylí, František Kobsa z Velkých Pavlovic, David Mahovský z Břeclavi, Milán Pecka z Velkých Pavlovic a Ing. Roman Slouk z Hustopečí.

Aby byla výstava pro samotné autory snímků zajímavější, probíhá každoročně den před termínem vernisáže hodnocení kolekcí i samostatných fotografií komisí. Ta letos pracovala ve složení – předseda Josef Veverka, členové – Ing. Zdeněk Karber a Karolína Bártová. Hodnotící se ve vzácné shodě usnesli na následujících výsledcích ...

Ocenění za Nejlepší kolekci fotografií

1. místo     David Mahovský z Břeclavi
2. místo     Mgr. Vlasta Bedřichová z Brumovic
3. místo     Milán Pecka z Velkých Pavlovic

Ocenění za Nejlepší samostatná fotografii ...

1. místo     Ing. Roman Slouk z Hustopečí
2. místo     Přemysl Janošek z Kobylí
3. místo     František Kobsa z Velkých Pavlovic

Gratulace, ceny a drobné dárečky předal vítězným fotografům starosta města Velké Pavlovice Ing. Pavel Procházka, který společně s místostarostou Ing. Zdeňkem Karberem provázeli hosty vernisáže příjemným, takřka májovým podvečerem.

Jak bylo zmíněno, jedno z témat bylo zaměřeno na folklór a lidové veselice. V totožném duchu se nesl také krátký kulturní program, v němž vystoupil dívčí pěvecký sbor při ZUŠ Velké Pavlovice pod taktovkou Květoslavy Jarošové a za klavírního doprovodu Mileny Karberové. Dívenky zazpívaly několik krásných jihomoravských lidových písní, zazněla i nádherná sóla, za což celému sboru i paním učitelkám patří velký dík.

V závěru oficiální části vernisáže byla vyhlášena témata výstavy pro příští rok. Ta se budou opět vztahovat k oblasti jižní Moravy a Modrých Hor....

 

Témata fotografické výstavy pro IV. ročník výstavy fotografií z jihu Moravy 2010 zní:

 

1. S BATOHEM A NA KOLE MEZI VINOHRADY
aneb turistika v nejjižnějším cípu Moravy


2. VINORODÁ KRAJINA, KRAJINA MÉHO SRDCE


Všem fotografům, kteří se letošní výstavy zúčastnili velmi děkujeme a doufáme,
že se nových témat opět patřičně zhostí a sejdou se v roce 2010 ještě hojnějším počtu.
Již nyní se těšíme!

 

 

Fotografové se sešli na výstavě snímků z jižní Moravy letos již potřetí...

 

Foto © 2009  Ing. Zdeněk Karber

01-05-2009