Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Letošní Velkopavlovické vinobraní zvalo k návštěvě sýpky

V páteční podvečer dne 3. září 2010 byly již po šesté otevřeny brány Velkopavlovického vinobraní. Bohatý program lákal návštěvníky k příjemně prožitému víkendu na jihu Moravy plného místního specifického folklóru, hudby, vína, burčáku a atraktivních protagonistů na všech scénách. Každý ze šesti uplynulých ročníků byl vždy okořeněn nějakou novinkou či překvapením. Letos převzalo tuto pomyslnou štafetu otevření přízemních prostor kontribučenské sýpky veřejnosti.

Prohlídku si nechal ujít jen málokdo, zvědavost zvítězila téměř u všech. Snad nikdo netušil, jak zajímavě jsou interiéry této budovy řešeny, jakou patinou dávných časů dýchají honosné barokní oblouky a jak monumentálně působí mohutné podpěrné sloupy ukryté nesčetná léta za pečlivě uzamčenými dveřmi.

Nutno připomenout, že v prostorech sýpky byly při příležitosti Velkopavlovického vinobraní vystaveny architektonické studie a záměry města do budoucna, svůj stánek zde otevřeli také vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic s nabídkou ochutnávek nekonečné řady odrůd vín a několika řízenými degustacemi a nezbytné informace o akci i o našem městečku zde během celého sobotního dne podávaly pracovnice Turistického informačního centra na svém pro tento den přesunutém pracovišti.

 

A právě z otevření prostor sýpky veřejnosti si nyní můžete prohlédnout
fotogalerii pana Milána Pecky. Za snímky velmi děkujeme!

 

Fotogalerii otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Milán Pecka

 

05-09-2010-BK