Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Letos opět na Morávce, se zlatou horečkou mezi zlatokopy

Po roční odmlce se nám letos opět podařilo uskutečnit další letní dětský tábor v Morávce, ve dnech 20. července až 1. srpna 2014. Celkem 24 dětí se svými vedoucími, instruktory a dalšími táborovými pracovníky prožili v překrásné beskydské přírodě tucet krásných a pohodových dnů.

I přes nepřízeň počasí, kdy se přes táborníky čtyřikrát přehnaly bouřky a rozblátily povrch, si s chutí zahráli celotáborovou hru Zlatá horečka na motivy knihy Jacka Londona Mezi zlatokopy. Plněním úkolů jednotlivých etap hry získávali táborníci peníze na koupi záborů, ve kterých pak rýžovali „zlato“. Při hře museli prokázat důvtip, pohotovost, odvahu i schopnost riskovat.

Obohacením programu zejména pro chlapce bylo stavění a programování legorobotů, se kterými pak úspěšně zvládli dvě soutěže. Dívky prokázaly svou zručnost ve vytváření šperků a pletení gumičkových náramků. Zážitkem pro všechny bylo pozorování noční oblohy astronomickým dalekohledem, zejména sledování planety Saturn i s jeho prstenci.

Děkujeme řediteli gymnázia Dr. Vlastimilu Kropáčovi za zapůjčení legorobotů i astronomického dalekohledu.

Za všechny táborníky a vedoucí chci také poděkovat představitelům našeho města za poskytnutí městského autobusu na přepravu táborníků na tábor. Velmi si této pomoci vážíme. Bez ní bychom nemohli letošní tábor v daném rozsahu uskutečnit.

 

Marie Šmídová, hlavní vedoucí tábora


 

Na Morávce v Beskydech se táborníci ocitli mezi zlatokopy, díky pravé zlaté horečce!

 

Foto © 2014 Archit LDT Malá Morávka

 

 

11-08-2014-BK