Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Letní tábory v Kdousově? Značka super prázdnin!

Jako každý rok tak i letos první dva týdny v červenci patřily dětem a táborům v Kdousově. 

I. turnus – ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ

Vše začalo příjezdem. Děti si zabydlely pokoje a rozdělily se do týmů podle barev, kde si zvolily název, vyrobily vlajku a rozdaly si odlišné šátky s barvou jejich skupinky. A jaké vymyslely názvy? Byly to Dlabajové, Červená esa, Šklíbáci a Zelení absolemi. 

Tábor zahajujeme již tradičně procházkou po okolí vesnice. První týden se nesl v duchu témata „Alenka v říši divů“, kde náplní zábavy dětí bylo pomáhat Kloboučníkovi.

Časový program byl nabitý. Každý den začínal výukou s různými tématy. Mezi odpolední hry patřily např. čaj o páté, setkání se Šklíbou nebo Plchovy pohádky, při kterých jsme získali mnoho zábavných zážitků. Týmy získávaly během celého týdne body do celotáborové hry, kterou tentokrát vyhráli Zelení absolemi.

Tento týden jsme nezapomněli ani na výlet do Jemnice, táborák s kytarou, stezku odvahy a závěrečnou diskotéku.

II. turnus – PO STOPÁCH RŮŽOVÉHO PANTERA

Druhý turnus byl pojmenován „Po stopách růžového pantera“. První den se nesl v duchu ukradeného diamantu. Všichni byli pozváni na výstavu do muzea, kde byl vystaven vzácný drahokam, ale během prohlídky byl lupiči odcizen. Všechny hry a úkoly souvisely s tématem a děti se musely naučit, jak spolu vzájemně komunikovat, aby obdržely nápovědy k získání růžového diamantu zpět. Stejně jako první týden byly děti rozděleny do čtyř týmů, které si sami pojmenovaly. 

Ani druhý týden jsme nemohli vynechat výlet do nedaleké vesnice jménem Police, kde si každý mohl v obchodě koupit něco dobrého na zub. 

Během obou týdnů jsme nikdy nezapomínali na rozcvičku a při slunných dnech jsme pravidelně navštěvovali i bazén v blízkosti naší základny. Celý druhý týden jsme uzavřeli soutěží ,,Kdousov má talent“, při které si každý pokoj nacvičil vystoupení. Závěrečnou diskotékou jsme pak tábor definitivně ukončili. 

V sobotu 14. července se už jen všichni sbalili a vyrazili domů. Věříme, že si každý užil oba tábory od začátku do konce. A těšíme se zase příští rok!

Účastníci I. turnusu tábora Kdousov 2018
na téma „Alenka v říši divů“

199570

Účastníci II. turnusu tábora Kdousov 2018
na téma „Po stopách růžového pantera“

Text: Michaela Bařinová / Foto: Archiv dětského letního tábora Kdousov / 13.8.2018