Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Letní tábor woodcrafterského kmene Vlků z Velkých Pavlovic

Na konci třetího prázdninového týdne odjelo několik obyvatel Velkých Pavlovic i se svými přáteli z obcí na jihu Moravy a z Brna do malebného údolí Višňového potoka v katastru obce Kořenec u Boskovic na tradiční letní táboření. Kmen Vlků z Velkých Pavlovic pořádal letos již XX. letní expedici Vlků. Ano, už dvacet let jezdí rody kmene Vlků na společné táboření s cílem nejen užít si prázdnin a táboření, ale i poznat něco nového, naučit se nové dovednosti v Lesní škole a utkat se v netradičních sportech.


Letošního táboření se průběžně zúčastnilo 54 Vlků a jejich hostů. Ne každý mohl tábořit v malebném zákoutí lesa celých šestnáct dnů. Nejvíce se tábořiště zaplnilo v sobotu 25. července, kdy ve večerních hodinách zasedl celý kmen ke svému Sněmu. Obřadu, na němž se volí nové náčelnictvo, plánuje společná budoucnost, řeší problémy, přiznávají Orlí Pera za vykonané činy, udělují tituly woodcraftu a přijímají noví členové do kmene.
Součástí táboření byl výlet za památkami (a zmrzlinou) do Boskovic, nebo celodenní návštěva Aquaparku v Blansku. Část doby byla zaplněna úsilím při plnění činů  ze Svitku březové kůry, nebo stavbou a následným úspěšným použití indiánské sauny „initi“.

Účastníci se shodli na jedné skutečnosti, „Táboření mělo trvat nejméně o týden déle.“ Tak zase za rok nashledanou  v oblíbeném údolí.“

Kmen Vlků však nevyvíjí svoji činnost jen v letních prázdninových měsících. V průběhu školního roku jezdí kmen na pravidelné výpravy a vandry, na brigády, akce Ligy lesní moudrosti – woodcraftu a brněnské děti se scházejí i na pravidelných schůzkách v klubovně v Lužáneckém parku. Škoda, že Vlci došli o klubovnu ve Velkých Pavlovicích. Utrpěla tím nejen společenská činnost kmene, ale i děti z Velkých Pavlovic a okolí, které se nemají kde scházet.

Pro otevření fotogalerie z letního tábora woodcrafterského kmene Vlků
klikněte na obrázek ...

Jaroslav Suský

11-08-2009