Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Letní novinky v městské knihovně

Ani druhou polovinu léta knihovna nezahálela a snažila se vybrat pro své malé i velké čtenáře ty nejlepší novinky, co vyšly v letních měsících.

Snažily jsme se, aby si každý našel svůj oblíbený žánr i autora. V policích s novinkami najdete samozřejmě velké zastoupení českých autorů (Bauer, Svěrák, Žváček, Chřibková, Hanišová, Mlynářová či Pavelková) včetně Teorie podivnosti Pavly Horákové oceněné Magnesiou Literou. Dále tolik žádané krimi i thrillery - nový román Dominika Dána Venuše ze zátoky, nebo tituly Byla to tichá dívka, Dokonalá smrt, Osmnáct pod nulou, Pátá oběť, Spánek a Zlámané kosti.

Zastoupeny jsou i romány pro ženy napsané osvědčenými autorkami Norou Robertsovou, K. Gillerovou či Donnou Douglesovou s jejím třetím románem o sestřičkách v nemocnici Nightingale. Čtenáře sci-fi a fantasy snad potěší český román Třetí vlna nebo dvoudílná postapokalyptická sága Smrtka a Nimbus. Příznivci literatury faktu se mohou začíst do autentických vzpomínek v knize Modlitba za Černobyl.

Mysleli jsme i na malé čtenáře, pro které jsme pořídili více než dvacet knih, nechybí knihy s velkými ilustracemi, u nichž je nyní na začátku roku aktuální kniha O zebře, která nechtěla chodit do školy, knihy s otvíracími okénky či naučné knihy o úslovích a horninách.

Nezapomněli jsme ani na teenagery - kromě nového, čtrnáctého dílu Hraničářova učně si mohou půjčit knihu o skateboardingu, fotbalovou detektivku či oblíbenou a zfilmovanou sérii tří dílů Hunger Games.

Pro otevření seznamu nových knih *  klikněte ZDE

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / 3.9.2019