Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Letecký klub Nad Krajem André otevře Letiště Kraví Hora

Ve Velkých Pavlovicích působí od března roku 2007 letecký klub s názvem Nad Krajem André. Předsedou sdružení je dlouholetý nadšený pilot ultralehkých letadel Ing. Vratislav Nádeníček z V. Pavlovic, mezi zakládající členy klubu patří i Ladislav Králíček (na snímku). Jednou z priorit spolku bylo již v okamžiku jeho samotného založení vybudovat vlastní zázemí a především letiště. Sen se stal skutečností – letecký klub Nad Krajem André otevře v sobotu 30. května 2009 Letiště Kraví hora.

Celá slavností akce odstartuje již během dopoledních hodin, kdy se začnou nad novou přistávací a odletovou plochou slétávat první ultralehká letadla. Chybět nebudou ani nadšení modeláři se svými funkčními zmenšeninami modelů letadélek a taká jedno obrovské překvapení – na přistávací plochu dosedne i vojenský vrtulník ze základny v Náměšti nad Oslavou.

V dopoledních hodinách, v 11.00 hod., bude letiště otevřeno slavnostním ceremoniálem spojeným s prvními oficiálními odlety ultralehkých letadel. Jak prozradili sami organizátoři, budou zde i stánky s občerstvením a další různé atrakce. Večer bude na přistávací ploše uspořádána diskotéka.

Letiště bylo vybudováno v bezprostřední blízkosti kolonie vinných sklepů Kraví hora v Bořeticích. Letecký klub Nad Krajem André funguje za podpory jak svého domovského města Velké Pavlovice, tak i za podpory obce Bořetice, na jejímž katastru našlo domov nové letiště.

Obě výše jmenované obce, a nejen ty, přejí letišti úspěšný start své sportovní kariéry!

Vzkaz organizátorů – celá akce se uskuteční pouze za příznivého počasí!

 

 

Všechny srdečně zveme!

27-05-2009