Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Létající talíře nad Velkými Pavlovicemi

Ve  dnech 24. – 25. srpna 2013 probíhaly na hřištích ve Velkých Bílovicích a Velkých Pavlovicích jednotlivé zápasy finálového turnaje Evropské ligy v Ultimate frisbee, v takzvané mix kategorii, kde jsou v týmu zastoupeni muži i ženy. Týmy, které se v tomto turnaji umístily na prvních třech místech, postupují na ME do francouzského Bordeaux.

Turnaje se zúčastnilo jedenáct  týmů ze sedmi států – Polska, Rakouska, Slovenska, Maďarska, Ukrajiny, Rumunska a České republiky. Jedním z hráčů z pořádajícího týmu Velká Morava je velkopavlovický Jakub Vondra.

A jak vlastně dopadl náš tým Velká Morava? Umístili se na krásném pátém místě.

A co to vlastně Ultimate frisbee je? Je to kolektivní sport, který se hraje s létajícím diskem. Na hřišti hrají proti sobě dvě družstva o sedmi hráčích, jejich snahou je přihrávkami dopravit disk do koncové zóny. Aby družstvo získalo bod, musí jej zde jeden ze spoluhráčů chytit. S diskem se nesmí běhat, může se jen přihrávat. Soupeř se snaží postup přihrávek přerušit chycením disku, jeho sražením nebo hozením do autu. Frisbee je bezkontaktní sport a hraje se bez rozhodčích. Po zápase se sejdou všichni hráči v tzv. kolečku, kde si popovídají o proběhnuvším zápase, připomenou si jeho pěkné momenty a zajímavé akce.

Kdo by se chtěl o tomto málo známém sportu dozvědět více, může se podívat na stránky Ultimate frisbee, kde je také článek Jakuba Vondry právě o tomto turnaji - více po kliknutí ZDE.

Na YouTube je krátká reportáž, kterou spustíte kliknutím ZDE.

Vladimír Vondra


 

Ultimate frisbee

 

Foto © 2013 Jana Vondrová

 

 

29-08-2013-BK