Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Let velkopavlovických šachových orlů úspěšně pokračuje

„B“ tým přijel k 2. kolu finále „A“ okresního přeboru v neděli 18. března 2012, ke zřejmě rozhodujícímu utkání o vítězství, do Hustopečí. Místní borci byli trochu vykuleni, že jsme přijeli v nejsilnější možné sestavě.

Místní šachový fanatik pan Tesař, hrající na poslední šachovnici, měl několik lišáckých dotazů, zda jsme dojeli skutečně v sedmi, jaký byl včera ples apod. Naše taktika byla jasná, víme, že největší síla domácích spočívá na prvních třech šachovnicích, dále jsme na dalších s nimi schopni hrát vyrovnané partie.

Úvod utkání začal probíhat podle našich not, na první šachovnici skvěle s černými odvrátil útok hustopečského starosty Marek Prokůpek a rychle zremizoval, dále Staňa Hlávka nabídl ve vyrovnané pozici remiz, kterou soupeř přijal a na třetí desce Jenda Michna v klidu přivedl partii do složitého taktického boje ve střední hře, kde nechtěl nikdo riskovat, takže další remis. Na čtvrté desce mi vrátil porážku ze základní části domácí hráč, nic příjemného. Hustopečtí vedou, ale dobře víme, že přijdou naše chvíle. Hrrrr na ně! Na šesté desce získává Franta Kynický figuru. Začíná být dobře. Pátou desku válcuje Milan Válek, získaná figura, úlek soupeřky a její možná předčasné vzdání partie. Poslední šachovnice. Petr Valoušek se svým stoickým klidem se vymaňuje na „sedmičce“ ze sevření pana Tesaře, koněm vlétne do ležení jeho bílého krále, vidle na krále a věžku, šach!, bílá dáma v ohrožení. Soupeři trochu „prdly“ nervy, šmahem ruky bortí zbývající figury na šachovnici, trochu rachotu, mírně zvýšeným hlasem hodnotí svůj výkon, ale i to je forma uznání porážky.

Vítězíme 4,5 : 2,5 bodu a ujímáme se vedení finálové části soutěže. Zbývá nám poslední utkání za 14 dnů proti Břeclavi.

Příští neděli hraje „A“ tým též poslední utkání soutěže s družstvem Veselí nad Moravou. Stačí nám remisa k celkovému vítězství. Budeme proto s velkou pokorou a odhodláním přistupovat k tomuto zápasu.

Nikdy jsme neměli žádné soutěže rozehrány tak, abychom v obou reálně aspirovali na celkové prvenství. Prostě se daří! Stojíme pouze malý krůček od naplnění velkých cílů, ale ten bývá někdy nejtěžší.

Žádné předčasné oslavy a pařby, pořádná příprava!

 

Ing. Hicl Zdeněk, předseda šachového oddílu

 

20-03-2012 PV