Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Ledový vítr zavál vínomilce do Májových otevřených sklepů

Ačkoliv tomu počasí ani v nejmenším neodpovídalo a příliš láskyplně se nechovalo, jak by se dalo v měsíci květnu přirozeně očekávat, uskutečnila se v sobotu 3. května 2014 ve Velkých Pavlovicích oblíbená pravidelná vinná akce Májové otevřené sklepy. Možná nakonec bylo i dobře, že se ulicemi města kromě téměř šesti stovek milovníků vína proháněl i svěží větřík, neboť právě díky jeho ledové síle se všichni vínomilci velmi rádi ukryli do lahodného azylu útrob místních vinných sklípků.

Učinili tak, aby zde mohli objevovat nekonečnou škálu chutí tekutých pokladů, vynikajících vín místních vinařů. V roce 2014 bylo takto možné zavítat do dvaceti sklepů, kde se kromě vinných vzorečků především ročníku 2013 nacházela i cimbálová muzika Ondřejem Vinklera. Ta svým příjemným muzicírováním, během kterého putovala od sklepa do sklepa, už jen dotvářela a umocňovala tolik typickou zemitou atmosféru úrodného jihu Moravy.

Vinné sklípky se uzavřely v podvečer, ale tím zábava nekončila. Pokračovat bylo možné v nedaleké myslivně, kde se konala do pozdních nočních hodin beseda u cimbálu, letos s místní mládežnickou cimbálovou muzikou Lašár. Z jejího temperamentního a originálního vystoupení byli účastníci akce přímo nadšeni! Stejně tak i ze skvělého občerstvení, tentokrát se podával pravý zvěřinový guláš a nebo voňavé klobásy. A samozřejmě nechyběla ani vinná-nevinná tombola.

Májové otevřené sklepy roku 2014 se vydařily, na dalších,
třeba už na nočních červencových (
pozvánka ZDE), na shledanou!

Karolína BártováFotogalerii z Májových otevřených sklepů 2014 ve Velkých Pavlovicích
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Ing. Přemysl Pálka

 

 

05-05-2014-BK