Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

LAUDAMUS zazpíval pro Stonožku, v Chrámu sv. Víta

Vyrazíte-li na výlet do Prahy, většinou nevynecháváte Hradčany s Chrámem svatého Víta. Uvědomělý turista si však v němém úžasu nad velikostí této stavby nedovolí ani nahlas povzdechnout. Členům chrámového sboru se však dostalo příležitosti smět si vyzkoušet akustiku chrámové lodi a z plných plic a od srdce si zde zazpívat.

V pátek 4. prosince v přímém přenosu televize Noe sloužil J. Em. Dominik kardinál Duka O.P.
mši svatou pro Stonožku hnutí „Na vlastních nohou“ k 25. výročí jeho založení.

Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha byla zcela zaplněna stonožkovými dětmi, jejich učiteli a přáteli hnutí. Mezi významnými hosty nechyběl náčelník GŠ AČR generálporučík Josef Bečvář, armádní generál Pavel Štefka, místopředseda Senátu PČR MUDr. Přemysl Sobotka a mnoho dalších.

Hned na úvod zazněla státní hymna, kterou zpívali všichni přítomní. Na místě, kde se snoubí křesťanství s historií našeho státu, vyvolávaly slova „Kde domov můj“ u všech hluboké emoce.

Chrámový sbor Laudamus se stal na dvě hodiny součástí mnohasetčlenného spojeného pěveckého sboru pod vedením sbormistra Jaroslava Pletichy. Dále jako sólista vystoupil světoznámý český operní zpěvák Adam Plachetka, sólista Vídeňské státní opery, který v minulosti také působil v řadách stonožkových dětí. Stát na pódiu s tak významnými hudebníky bylo pro všechny členy sboru nezapomenutelným zážitkem.

Po obědě, který jsme absolvovali v Arcibiskupském paláci, následovalo osobní setkání se zakladatelkou hnutí Češkou žijící v Norsku paní Bělou Jensen. Dáma plná pozitivní energie nám velmi vřele děkovala za přítomnost i za zpívání.

Dále jsme ještě využili příležitosti a absolvovali prohlídku Strahovského kláštera. Knihovnou i klášterem nás velmi fundovaně provedl kněz pocházející z Hustopečí P. Konstantin Petr Mikolajek O. Praem.

Za svůj pobyt jsme v Praze zanechali nejen hudební radost, ale také díky Rodinnému vinařství Suský a Vinařství Lacina vzpomínku v podobě výborných vín z Velkých Pavlovic. Členové sboru také děkují Městu Velké Pavlovice za podporu.

 

Za chrámový pěvecký sbor LAUDAMUS Stanislava Bílková


 

Fotogalerii z návštěvy a vystoupení chrámového pěveckého sboru LAUDAMUS
v pražském Chrámu sv. Víta otevřete kliknutím na obrázek... 

 

Foto © 2015 Antonín & Josef Švástovi

 

 


07-12-2015-BK