Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Laudamus "vyprodal" Beskydské divadlo v Novém Jičíně

Ve dnech 5. až 6. září 2013 se uskutečnil zájezd chrámového sboru Laudamus na severní Moravu, aby zde společně s pěveckým souborem Ondráš z Nového Jičína vystoupil na slavnostním koncertě, který byl pořádán u příležitosti oslav 700letého výročí založení města Nového Jičína.

Oba pěvecké soubory i se svými dirigenty Mgr. Janem Kosíkem a Mgr. Petrem Lichnovským – tentokrát však v roli zpěváků, zazpívaly před vyprodaným sálem Beskydského divadla za hudebního doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava čtyřdílnou symfonii s názvem Symfonie Moravia od současného brněnského hudebního skladatele Jana Šimíčka.

Uměleckého vedení všech těchto tří hudebních těles se ujal pardubický dirigent –„dirigent s jemným a vytříbeným citem pro detail, dynamickou plastičnost a stylovou interpretaci skladeb“Jaromír  Michael Krygel, který svým vysoce profesionálním přístupem dokázal hudebníky i zpěváky motivovat k maximálnímu výkonu, za který pak v závěru večera byli všichni účinkující odměněni bouřlivým potleskem.

Obrovský dík členů chrámového sboru Laudamus patří všem našim sponzorům, kteří přispěli buď finanční částkou na zajištění provozních nákladů této jedinečné akce, nebo poskytovali své prostory k nácviku náročného hudebního díla, a to občanskému sdružení Forum Moravium, Městu Velké Pavlovice, Farnímu úřadu Velké Pavlovice a v neposlední řadě ZUŠ Velké Pavlovice.

Za chrámový sbor Laudamus Mgr. Taťána Hanzálková


 

Fotogalerii z vystoupení chrámového sboru LAUDAMUS v Beskydském divadle
v Novém Jičíně otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Archiv chrámového sboru Laudamus

 

 

10-09-2013-BK