Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Lampionový průvod s hasiči - opět skvělá hra světel a důvod k velké radosti

Sedmnáctý listopad bez lampionového průvodu? Ve Velkých Pavlovicích si takovou alternativu už snad nedovedeme představit!

Díky místním hasičům byla u nás zavedena novodobá tradice a tak si snad v každé rodině, kde mají menší děti, připravují k tomuto datu lampiony a těší se na společnou noční obchůzku s rozsvícenými světélky. To vše za poslechu městského rozhlasu, který k této příležitosti a do pochodu všech zúčastněných vyhrává známé písničky z pohádek a večerníčků. Ne jinak tomu bylo i letos, ani drobný déšť a nevlídné počasí lampionové nadšence nezastavily.

Pořadatelé starostlivě mysleli na všechny prochladlé zmrzlíky a připravili pro ně u radnice horké nápoje. Děti si ohřály ruce o teplé kelímky s čajem, dospělí pak nepohrdli ostřejším svařáčkem.

A tečka na konec? Dech beroucí ohnivá show! Úžasné představení hry světel, ohňů, hudby a tance v podání brilantních profesionálů.

Takže za rok opět na lampioňáku na zasvícenou!

Text: Karolína Bártová / Foto: Archiv Sboru dobrovolných hasičů Velké Pavlovice / 18.11.2016

Oslava 17. listopadu - Lampionový průvod a ohňová show s místním Sborem dobrovolných hasičů