Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Lampionový průvod rozsvítil o 17. listopadu Velké Pavlovice

Máte rádi retro? Rádi si zavzpomínáte na „svá mladá léta“? Rádi si prožijete na vlastní kůži nějaké to „dežaví“? Tak to jste zajisté nechyběli na už druhém ročníku znovuobnovené tradice pořádání lampiónových průvodů ve Velkých Pavlovicích. Nápad vyrazit si znovu po letech s rozsvícenými lampióny napadlo poprvé strůjce této akce, tedy členy místního Sboru dobrovolných hasičů, loni a určitě ani v těch nejoptimističtějších představách nečekali tak obrovský zájem a účast. Loni dorazilo lidí hodně, letos ještě více. Dětí, rodičů, babiček a dědečků, o 17. listopadu 2013 nechyběla na velkopavlovickém Nám. 9. května žádná věková kategorie.

Co by to však bylo za věhlasné velkopavlovické hasiče, kdyby se nevycajchnovali nějakým vtipným vylepšovákem. Loni přišlo vhod jako překvapení závěrečné občerstvení v podobě čaje a svařáku, ale ruku na srdce, to už letos každý tak trochu očekával a navíc to bylo předem v pozvánce avizováno.

Hasiči se letos blýskli jinou inovací, do kroku všem lampióňákům vyhrával místní rozhlas, veselé dětské písničky z pohádek a večerníčků.

Stejně jako před rokem prošel průvod také ulicí B. Němcové, kde bydlí pan starosta Ing. Procházka. I ten stejně jako vloni vyšel se svou manželkou před dům a dětem při jejich krásné světélkové obchůzce zamával.

Idylická retro akce příjemně završila tak trošku hektický víkend plný akcí ve Velkých Pavlovicích. Tak co říkáte, za rok s lampióny „na zasvícenou“?

Karolína Bártová


 

Fotogalerii z II. ročníku Lampiónového průvodu ve Velkých Pavlovicích
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2013 Ing. Zdeněk Karber

 

 

19-11-2013-BK